TEST: ROCCAT Leadr

Výrobca herných periférii – ROCCAT – má vo svojom portfóliu veľmi zaujímavý kúsok, ide v podstate o káblovo-bezdrôtovú myš. Čo to znamená a ako to funguje?

Myš má odpojiteľný kábel, dokovaciu stanicu a prepojovací USB kábel. Fungovať môže buď káblovo – pripojenie kábel plus myš, alebo kábel pripojený do dokovacej stanice s ktorou komunikuje myš bezdrôtovo. A keď  sa vybije, stačí ju iba položiť do dokiny aby sa dobila. Aké jednoduché, však?

Otestovali sme toto riešenie v praxi a veľmi sa nám páčilo. Za azda jedinú nevýhodu považujeme veľké rozmery dokovacej stanice. Vhod príde síce riešenie pre stolné PC, pri notebookoch si to celkom predstaviť nevieme. Teda, ibaže pripojenú myš cez kábel lebo nosiť so sebou ešte dokinu aby pri notebooku zavadzala je zvláštne riešenie. Za nevýhodu sa dá považovať cena. To je zrejme daň za bezdrôtové pripojenie, ktoré sme pri myšiach ROCCAT videli prvýkrát.

Najlepšie na tomto testovanom riešení je fakt, že odozva myši cez kábel či bezdrôtovo sa nelíši čo je podstatné najmä pre hráčov. Páči sa nám aj softvér Swarm, kde si možno nastaviť ozaj veľa rôznych funkcii do bludu. Od posvietení, blikania, rôzne DPI, reakciu na tlačidlá na myške atď. Soft je pravidelne aktualizovaný, hoci raz sa nám stalo že update sa nepodaril a museli sme pokus opakovať viackrát.

Celkovo však hodnotíme myš ako veľmi dobrú. Pre náročných používateľov, ale tiež pre technologických nadšencov ju rozhodne odporúčame hoci nie je najlacnejšia. Soft je podarený, ponúka veľa možností, kvitujeme. Prítomnosť batérie však zároveň znamená aj vyššiu hmotnosť.

Pridaj komentár