HMD, Heineken a Bodega oznamujú Boring Phone

Telefón prichádza s obmedzenou sadou funkcií.

Heineken v spolupráci s kurátormi pouličnej kultúry Bodega vydáva „Boring Phone“, produkovaný Human Mobile Devices (HMD). Ide o limitovanú sériu telefónov s obmedzenými špecifikáciami, ktorá bola vytvorená s cieľom povzbudiť ľudí, aby si užili živú komunikáciu a odišli od svojich smartfónov. Smartfóny uľahčili pripojenie k online svetu, no s nimi je čoraz ťažšie zostať v danom okamihu.

Telefón, ktorý vytvorila značka HMD pre Heineken a Bodega, oslobodzuje používateľov od rušivých vplyvov moderných smartfónov. Je určený pre základné potreby a jeho hlavnou funkcionalitou je telefonovanie a posielanie SMS. Zariadenie má priehľadné telo a ikony, ktoré odkazujú na mobilné telefóny zo začiatku 20. storočia. Takisto nepodporuje sociálne siete a jeho nabitie v pohotovostnom režime vydrží týždeň a v režime hovoru až 20 hodín.

Nová štúdia zadaná firmou Heineken zistila, že 62% respondentov pri chatovaní s priateľmi a rodinou často prechádza cez sociálne siete, pričom svoje zariadenia kontroluje v priemere sedemkrát za večer. 36% opýtaných priznalo, že pri komunikácii s ostatnými otvára sociálne siete, kým 30% potvrdilo, že si kontrolujú pracovné listy. Traja z desiatich opýtaných tiež uviedli, že tajne hrajú hry namiesto spoločenských stretnutí.

Viac ako tretina opýtaných priznáva, že počas komunikácie kontroluje telefón častejšie, ako by bolo treba. 32% by chcelo mať možnosť odpojiť sa od svojho telefónu počas večerov a víkendov a takmer každý piaty opýtaný si pred spoločenskými udalosťami vypne alebo nechá telefón doma. V júni bude spustená aj aplikácia, vďaka ktorej bude každý smartfón „nudný“ a poskytne používateľom zážitok z „nudného telefónu“ bez fyzického zariadenia.

Pripomeňme, že mobil je vyrobený v limitovanom počte 5 000 kusov. Boring Phone vychádza z telefónu Nokia 2660 Flip s priehľadným krytom a vlastným monochromatickým motívom. K dispozícii je 2,8″ hlavný displej QVGA (320×240 px) a 1,77″ krycí displej. Na zadnej strane je 0,3 MPx fotoaparát s LED bleskom, zatiaľ čo softvérovú stránku zastrešuje systém Mocor RTOS. Zariadenie sa môže pochváliť aj fanúšikmi obľúbenou hrou Snake, FM rádiom a konektorom na slúchadlá.

Telefón podporuje pripojenie až do 4G a má dva sloty na SIM karty. Zariadenie je vybavené 128 MB internou pamäťou, ktorú je možné rozšíriť prostredníctvom slotu na kartu microSD. Odnímateľná 1450 mAh batéria sľubuje až týždeň pohotovostného režimu a 6 hodín hovoru v sieťach 3G/4G.

1 , 2