Najnovšia zostava herného počítača od Corsairu

„Kompaktný“ počítač s nadštandardnými parametrami pre hráčov, tvorcov a umelú inteligenciu.

Najnovší predpripravený herný počítač od Corsairu ponúka špičkový hardvér a elegantný dizajn. Výrobca predstavil novú verziu svojej série predostavených počítačov „Corsair One“, ktoré majú zvýšiť latku výkonu aj dizajnu. Nové systémy Corsair One i500 sú navrhnuté ako doplnok „moderných“ pracovných priestorov alebo herných zostáv.

Séria kompaktných počítačov nerobí žiadne kompromisy v oblasti výkonu napriek tomu, že je o 30% menšia ako plnohodnotné stolové počítače. Nové systémy boli zjavne vytvorené s ohľadom na hráčov a sú vybavené špičkovými komponentmi NVIDIA a Intel a systémom vodného chladenia, ktorý dokáže efektívne využiť surový výkon hardvéru.

Základný model obsahuje grafiku GeForce RTX 4080 a procesor Intel Core i7-14900K spolu s 2TB SSD úložiskom a 32GB DDR5 RAM. Jeho cena je 3 600 USD a dodáva sa s licenciou na systém Windows 11 Home. Vyšší model Corsair One i500, ktorý je k dispozícii za 4 700 USD, sa môže pochváliť grafikou GeForce RTX 4090, 64GB RAM DDR5 a licenciou na systém Windows 11 Pro.

Oba modely ponúkajú optimalizované vodné chladenie pre CPU a GPU. Hliníková skrinka je vybavená pravými drevenými prednými panelmi, ktoré sú k dispozícii v dvoch farbách (drevo tmavé a drevo svetlé), vďaka čomu je vhodná do každého moderného pracovného priestoru. Napriek svojmu kompaktnému dizajnu využíva Corsair One i500 štandardné PC technológie (PCIe, RAM, slot SSD) a možno ju ľahko rozšíriť o kompatibilné komponenty.

Výrobca ponúka aj edíciu „Corsair One Origin“, ktorú možno nakonfigurovať s až 192GB DDR5 RAM a 24TB úložiskom. K dispozícii sú aj ďalšie komponenty, ako sú karty na zachytávanie, sieťové karty, diskrétne zvukové karty, rozširujúce karty USB a ďalšie, hoci cena by sa mohla ľahko vyšplhať do nepríjemných výšok. Corsair uvádza, že nový systém si bez problémov poradí s najnáročnejšími hrami na súčasnom trhu a zároveň poskytne tvorcom dostatok pamäte a úložného priestoru pre ich projekty.

Corsair One i500 sa označuje aj za ideálnu voľbu pre profesionálov, ktorí sa venujú umelej inteligencii. S grafikou GeForce RTX 4080 by mal ľahko prekonať akýkoľvek SoC vybavený NPC mobilnej triedy. Výrobca uvádza, že cieľom prvej generácie jej systémov bolo stanoviť nový štandard pre kompaktné, ale výkonné počítače. Zdá sa, že nová generácia Corsair One i500 bola navrhnutá tak, aby posunula latku na trhu kompaktných PC ešte vyššie.

Zdroj