TEST: Niceboy SoundAir

Kompaktné a bezdrôtové reproduktory sú v móde. Každý sa chce pripájať a počúvať hudbu bezdrôtovo bez nutnosti káblov medzi reproduktorom, smartfónom a elektrickou sieťou.

SoundAir je kompaktný biely reproduktor, ktorý ponúkne celkový výkon 10W, pričom jeho frekvenčné charakteristiky sú od 180 po 20 000 Hz. K zariadeniu sa pripája cez Bluetooth alebo 3,5 mm audio jack kábel, spárovať ho možno aj cez NFC čip, ktorý je na šasi reproduktora. O napájanie sa potom stará 2200 mAh batéria, rozmery sú potom 173 x 72 x 72 mm (V x Š x H).

Páči sa nám vzdialenosť, na ktorej dokázal fungovať reproduktor, ako aj jeho hlasitosť a dizajn. Vzhľadom k cene je veľmi dobrá aj kvalita reprodukcie. Odporúčame ju skúsiť aspoň pri Spotify s najvyššom kvalitou, nám sa to osvedčilo. Naopak nás mrzí pomerne zlá kvalita telefónnych hovorov – môže za to menej kvalitný mikrofón, ktorým tento model disponuje. Zaujímavosťou je však 360° zvuk do priestoru.

Dotykové ovládanie mohlo byť vyriešené lepšie, taktiež by nás potešil aj ukazovateľ nabitia batérie. Iste, sú to drobnosti. Poteší však, že celkový výkon 10W tvoria dva 5W stereo reproduktory. To v tejto kategórii nie je samozrejmosťou. Nabíjanie je možné pomocou staršieho microUSB konektoru. Ak používate telefóny s najnovším USB-C, bude potrebné so sebou nosiť ďalší kábel alebo redukciu.

Pridaj komentár