Poisťovne používajú drony, na dôvody zrušenia poistky

K dispozícii majú drony, pilotované lietadlá a sledovacie balóny.

Poisťovne v USA používajú drony na letecké prehliadky domovov klientov a zisťovanie dôvodov na zrušenie ich poistenia domácnosti, uviedol denník WSJ. To sa stalo Cindy Picosovej, ktorá denníku povedala, že jej poisťovňa použila dron na odfotografovanie strechy jej domu v Kalifornii predtým, ako sa rozhodla zrušiť jej poistenie. „Myslela som si, že si pomýlili dom,“ povedala Picosová denníku. „Naša strecha je v dobrom stave.“

Na dôkaz toho si nechala urobiť nezávislú inšpekciu, ktorá zistila, že jej strecha má ešte 10 rokov životnosti, uviedli noviny. Napriek tomu jej poisťovňa potvrdila svoje rozhodnutie zrušiť jej plán s odvolaním sa na letecké snímky, ktoré jej odmietli umožniť vidieť. Aj keď sa to môže zdať dystopické, poisťovne majú k dispozícii drony, lietadlá s posádkou a výškové balóny na letecký dohľad, ktoré ponúkajú takmer úplné pokrytie krajiny.

Táto technológia je však nedokonalá. Spoločnosti odmietli zákazníkov kvôli neaktuálnym alebo skresleným snímkam. V jednom prípade, ktorý uvádza denník, fotografia, ktorá pôvodne zobrazovala popadané konáre stromov, bola v skutočnosti len tieňom. Napriek problémom sa táto technológia rýchlo rozvíja. Týmto tempom by sa mohli nehnuteľnosti denne sledovať vo vysokom rozlíšení.

Zdroj