TEST: Huawei P20 Pro

Huawei tento rok predstavil tri modely zo série „P“. Postupne sme ich otestovali, ako prvú recenziu prinášame na najvybavenejší model P20 Pro.

Prekvapenie nás čaká pri troch fotoaparátoch, ktoré dokážu zrealizovať päťnásobný optický zoom bez straty kvality. Wau! To nám ozaj vyrazilo dych a nečakali sme to. Pri našich testoch fotoaparátu sme dosiahli priam excelentné výsledky. Skvelá je aj 40 MPx fotografia, ktorá je v podstate súčtom všetkých troch snímačov. Jeden je RGB (farebný), druhý monochromatický (čierno-biely) a tretí teleobjektív.

Číňania vedia ako na to a v kombinácii snímačov dosahuje telefón výsledky, aké by sme si predtým ani nevedeli predstaviť. Iste, nenahrádza zkradlovku, ale vzhľadom na možnosti čipov v telefónoch sme boli priam šokovaní. Príjemne šokovaní. Opäť ako vždy, P20 Pro sme počas testu používali ako náš primárny telefón. Overili sme si aj funkčnosť a podporu pre VoLTE, funguje aj dual 4G stand by režim (keď sú obe vložené SIM karty v 4G sieti aktívne naraz)  čo však znižuje výdrž na batériu.

Napriek tomu je výdrž výborná, dosiahli sme zvyčajne jeden a pol dňa aktívneho a náročného dňa, s trochou oddychu sme atakovali plné dva dni. Predsa len 4000 mAh kapacita batérie je nadpriemer a nevídame to často. V balení je aj rýchlonabíjačka, podpora pre bezdrôtové Qi nabíjanie, či reverzné nabíjanie pomocou pribalenej USB-C redukcie.

Displej je rovný čo oceňujeme. Ide o Super AMOLED panel, jeho farby sú fantastické a je radosť sa na ne pozerať. Systém je rýchly a plynulý, základom je osemjadro Kirin 970, 6GB RAM a 128GB vnútorná pamäť bez možnosti rozšírenia pamäte kartami. Dva sloty sú teda iba na nanoSIM karty a nemožno ich kombinovať formou nanoSIM plus microSD karta. Škoda. Pre väčšinu však 128GB pamäte postačí, náročnejší siahnu po cloudovom riešení.

Výrez v displeji nám počas testovania neprekážal, v systéme je taktiež možnosť na jeho prekrytie (čierny pás splynie s výrezom a čierna je v tomto prípade skutočne aj čierna). Notifikácie sú potom naľavo a ikony napravo od výrezu, potiahnutím lišty sa rozbalia všetky oznámenia. Nadstavba v systéme je typická pre Huawei, je to ich dobre známy Emotion UI (často skracovaný tiež ako EMUI).

Pokiaľ ide o biometrické zabezpečenie, možno telefón odomykať cez čítačku odtlačkov prstov, či rozpoznanie tváre. Pre ľudí, ktorým telefón padá často z rúk odporúčame dodávané puzdro z balenia. Chýba nám 3,5 mm audio jack, redukcia USB-C – 3,5 mm jack je v balení čo rozhodne poteší 🙂

Pridaj komentár