YouTube potláča VPN na získanie lacnejšieho Premium

Po dobre zdokumentovanom zásahu proti blokátorom reklám teraz zasahuje aj proti VPN.

Konkrétne ide o ľudí, ktorí používajú VPN na fingovanie svojej polohy s cieľom získať lacnejšie predplatné služby YouTube Premium. Ukázalo sa, že pomerne veľa ľudí si všimlo, že mesačné ceny služby sa v jednotlivých krajinách výrazne líšia, pričom niektoré majú oveľa lacnejší prístup k službe ako iné. Potom použili siete VPN, aby predstierali, že sa nachádzajú v krajinách, kde je to lacnejšie, a zaregistrovali sa tam.

Videoplatforma teraz zasahuje proti tým, ktorí používajú VPN na získanie lacnejšej služby Premium. Predstavitelia služby uvádzajú, že dokážu odhaliť, keď predplatiteľ klame o krajine registrácie. Keď sa tak stane, systém vyzve príslušného používateľa, aby aktualizoval fakturačné údaje.

Hovorca YouTube uviedol: „Aby sme mohli poskytovať čo najpresnejšie plány a ponuky, máme zavedené systémy na určovanie krajiny našich používateľov. V prípadoch, keď sa krajina registrácie nezhoduje s miestom, kde používateľ pristupuje k službe YouTube, žiadame členov, aby aktualizovali svoje fakturačné údaje na krajinu aktuálneho pobytu.“

Zaujímavé je, že veľa ľudí na Reddite nedávno nahlásilo, že im platforma náhle zrušila predplatné, a keďže všetci používali vyššie opísaný trik VPN, predpokladali, že to bol dôvod. YouTube sa však nevyjadril k tomu, či ukončil tieto predplatné kvôli tomu, že používatelia fingovali svoju polohu, ale je to celkom logické.

Zdroj