OnePlus Ace 3 s revolučnou batériou

OnePlus pripravuje revolučný typ batérie, na ktorej pracuje v spolupráci s CATL.

CATL je jeden z najväčších výrobcov akumulátorov na svete. Batéria sa bude volať Glacier Battery a ako prvá sa objaví v modeli OnePlus Ace 3 Pro. Hoci zatiaľ nepoznáme veľa detailov, podľa výrobcu začne novú éru. Hlavnou doménou je veľmi tenký akumulátor, hrúbka je iba 5,51 mm, čo je podstatne menej ako u štandardného akumulátora.

V priamom porovnaní novej batérie so starou v predchádzajúcom modeli Ace 2 s 5000 mAh kapacitou badať rozdiely (5,51 mm vs. 6 mm). Avšak, Ace 3 má ešte vyššiu kapacitu, až 6100 mAh. Teda batéria je nielen výrazne tenšia, ale má aj o 1100 mAh vyššiu kapacitu. Vďaka tenkej konštrukcii bude batéria vhodná pre celé spektrum telefónov, od zariadení s plochým rámčekom až po telefóny so zaoblenými displejmi.

Je veľmi pravdepodobné, že sa tento typ akumulátora dostane aj do ďalšej verzie vlajkovej lode od OnePlus, teda modelu OnePlus 13. Okrem obrovskej kapacity ponúkne aj veľmi rýchle nabíjanie s výkonom 100W, ktoré by malo batériu nabiť na 100% za približne 30 minút. Ďalej sa údajne môžeme tešiť aj na poriadnu porciu pamäte, a to až na 24GB RAM a 1TB na ukladanie dát. OnePlus Ace 3 Pro vyzerá rozhodne viac než sľubne.