Nové iPady čoskoro, AirPods Pro 2 s režimom načúvania

Mark Gurman z Bloombergu je Apple Whisperer.

To znamená človek, ktorý je zapojený do všetkých vecí okolo Apple. Jeho newsletter ako taký vždy prináša zaujímavé informácie týkajúce sa produktov cupertinskej spoločnosti a ani tentoraz tomu nie je inak. Minulý týždeň spoločnosť oznámila nový MacBook Air poháňaný čipom M3, ako sa očakávalo. Ale aj o nových iPadoch sa nespočetnekrát hovorilo, že budú predstavené na jar, a zatiaľ… nič. Gurman nás upokojuje tým, že sa nemusíme báť, nové iPady stále prídu, a to buď koncom marca, alebo začiatkom apríla.

Tie iPady, o ktorých je reč, sú dvojica nových iPadov Pro v dvoch veľkostiach, na ktoré sme už zvyknutí, ale oveľa tenších vďaka použitiu OLED panelov, a dva nové iPady Air. Tentoraz bude aj väčší, takže iPad Air sa stane líniou rovnako ako iPad Pro. Tým pádom aj slovo „Air“ stratí svoj pôvodne zamýšľaný význam – označovať tenkosť – keďže nové iPady Pro budú tenšie ako nové Airy. V správach sa tiež hovorí, že slúchadlá AirPods Pro 2 získajú ešte tento rok prostredníctvom systému iOS 18 „režim načúvacieho prístroja“.

To je trochu zvláštne – túto funkciu neumožní aktualizácia softvéru pre samotné AirPods, ale aktualizácia pre iPhone? To nás núti myslieť si, že funkcia bude okrem mikrofónov AirPods využívať aj mikrofóny iPhonu, aby fungovala. To by bolo podobné funkcii Live Listen, ktorá sa spustila v systéme iOS 12 a ktorá premení iPhone na smerový mikrofón, prenášajúci zachytený zvuk do slúchadiel AirPods v reálnom čase. Režim načúvacích prístrojov by to všetko mohol spojiť do niečoho ešte lepšieho, dúfajme.

Zdroj