Sú tu hudobné videá pre predplatiteľov Spotify

Spoločnosť dnes oznámila, že sprístupňuje hudobné videá do svojej aplikácie na 11 trhoch.

Týka sa to Veľkej Británie, Nemecku, Talianska, Holandska, Poľska, Švédska, Brazílie, Kolumbie, Filipín, Indonézii a Keni. Táto funkcia bude spočiatku v beta verzii a zatiaľ bude mať obmedzený katalóg videoklipov – no okrem „miestnych obľúbencov“, ako sú Aluna a Asake, sú v nej zahrnuté aj hity od globálnych interpretov, ako sú Ed Sheeran, Doja Cat a Ice Spice. Ak chcete sledovať hudobné videá, musíte byť na jednom z týchto 11 trhov a byť predplatiteľom služby Premium.

Videoklipy budú k dispozícii v aplikáciách Spotify pre iOS a Android, ako aj na webstránke a v televíznych aplikáciách. Ak chcete prepnúť zo zvuku na video, stačí stlačiť prepínač Switch to Video to, ak počúvate podporovanú skladbu. Keď to urobíte, hudobné video sa začne prehrávať od začiatku v rámci zobrazenia Now Playing. V ktoromkoľvek okamihu potom môžete stlačiť Prepnúť na zvuk, aby ste to urobili. Ak sledujete video na telefóne, prepnutím do režimu na šírku sa video zobrazí na celú obrazovku.

Spotify sľubuje, že bude funkciu hudobných videí „naďalej inovovať a vylepšovať“ na základe spätnej väzby od používateľov aj umelcov. Katalóg hudobných videí sa bude postupne rozširovať, rovnako ako geografická dostupnosť tejto funkcie.

Zdroj