LG V30: Nový prírastok medzi smartfóny, zaujme výbavou

LG odhalila netrpezlivo očakávaný model LG V30, najnovší prírastok ku špičkovým smartfónom radu V. Nový model je plný priemyselných inovácií: prvý objektív s clonou F1.6, prvá sklenená šošovka Crystal Clear, prvý displej OLED FullVision, režim Cine Video pre vytvorenie videa v profesionálnej kvalite, vynikajúci zvuk s pokročilým Hi-Fi Quad DAC, zvukové ladenie pomocou B & O PLAY a rozpoznávanie hlasu.

V30 poskytuje vynikajúce možnosti v oblasti videa, ktoré z neho robia prvotriedny model. Jeho hlavný fotoaparát na zadnej strane dostal ako prvý v celom odvetví svetelnosť F1.6 a sklenenú šošovku pre jasnejšie a živšie farby. Spolu so šošovkou Crystal Clear, ktorá prináša presnejšie farby a čistejšie zábery ako plastové šošovky, je V30 najvýkonnejším zariadením na zachytávanie obrazu v smartfónoch. Druhá šošovka v duálnom fotoaparáte smartfónu je vylepšená širokouhlá šošovka s rozlíšením 13 Mpx, ktorá má v porovnaní s modelom V20 nižšie skreslenie okrajov o dve tretiny.

Nový režim LG Cine Video umožňuje komukoľvek produkovať videá na profesionálnej úrovni vďaka výkonným funkciám Cine Effect a Point Zoom. Používatelia teraz môžu nahrávať videá vysokej kvality vylepšené kinematografickým zafarbením rôznych filmových žánrov a stačí im len smartfón. Zatiaľ čo bežné kamery obvykle umožňujú zoomovanie v centre obrazu, funkcia Point Zoom – ďalšie prvenstvo spoločnosti LG v celom odvetví – ponúka plynulé zoomovanie na akýkoľvek objekt pomocou ovládača Zoom Slider bez ohľadu na polohu objektu v snímke.

A funkcia Cine Effect ponúka paletu 15 predvolieb, ktoré dávajú videám jedinečný filmový vzhľad, od romantickej komédie až po letné trháky, mysteriózny thriller až po klasický film, či ďalšie. Model V30 podporuje funkciu LG Cine Log, ktorá ponúka pri tvorbe videoklipov kreatívnejšiu flexibilitu. So schopnosťou zachovať široký dynamický rozsah a veľký farebný gamut poskytujú videosúbory omnoho vernejšie obrazové detaily. LG Cine Log umožňuje v rámci postprodukcie snímať video pomocou gamma krivky pre maximálnu flexibilitu pri vytváraní požadovaného vzhľadu.

Fotografovanie je v novom modeli V30 ešte pokročilejšie. Manuálny režim fotoaparátu ponúka úplne novú úroveň výbavy s funkciou Graphy. Vďaka nej môže každý amatérsky fotograf vytvárať kvalitné snímky voľbou záberu a stlačením spúšte. Funkcia je dostupná v manuálnom režime a užívatelia si môžu vyberať profesionálne snímky z webových stránok Graphy alebo mobilnej aplikácie a následne použiť rovnaké nastavenia, ako je vyváženie bielej, rýchlosť uzávierky, clonu a citlivosť ISO, na snímky zhotovované foťákom V30.

Pridaj komentár