LaCie 2big Dock Thunderbolt 3 prichádza!

LaCie, prémiová značka spoločnosti Seagate Technology, uvedie na český a slovenský trh dokovaciu stanicu 2big Dock Thunderbolt 3, prostredníctvom ktorej je možné pripojiť jediným káblom k vášmu počítaču alebo notebooku všetky periférie. Novinka obsahuje nielen dvojdiskové úložisko s celkovou kapacitou až 20 TB, ale navyše aj dva porty Thunderbolt 3, porty USB 3.1 a 3.0, Display port pre pripojenie monitora a tiež samostatné sloty na pamäťové karty typu SD a CF.

Zariadenie umožňuje archivovať až 650 hodín videa v rozlíšení 4K alebo 200 tisíc snímok vo formáte RAW. Vďaka rozhraniu Thunderbolt 3 s rýchlosťou až 440 MB / s zvládne preniesť 60 minút videozáznamu za jedinú minútu. LaCie 2big Thunderbolt 3 sa začne predávať v auguste za cenu od 739 eur vrátane DPH (8TB verzia). LaCie 2big Thunderbolt 3 plní okrem úlohy výkonného úložiska aj funkciu dokovacej stanice, a je tak vhodným doplnkom pre najnovšiu generáciu notebookov Apple a ďalších značiek vybavených len jedným či dvoma portami USB typu C.

Na prednej strane doku sa nachádza rozhranie USB 3.0, cez ktorý môžete nabíjať telefón alebo pripojiť externý disk alebo digitálny fotoaparát a rýchlo skopírovať do počítača dáta a súbory. Čelný panel obsahuje aj slot na SD karty a ďalšie slot na CF (Compact Flash) karty. V oboch prípadoch ich prostredníctvom môžete priamo prenášať dáta z Drone, DSLR, GoPro kamier alebo ďalších zariadení. Zásluhou dvoch portov Thunderbolt 3 na zadnom paneli môžete napájať váš notebook a pritom mať reťazovo zapojených až päť ďalších diskov LaCie 2big alebo iných Thunderbolt / USB-C zariadenia. Konektor Display Port garantuje bezproblémové pripojenie monitorov s rozlíšením až 4K. Na doku nechýbajú ani ďalšie port USB typu C pre pripojenie ďalších zariadení a periférií.

LaCie 2big Thunderbolt 3 obsahuje dva profesionálne pevné disky Seagate IronWolf. Integrovaný softvér LaCie RAID Manager dokáže jednoducho prepínať medzi zapojením v RAID 0 alebo RAID 1, monitorovať zdravie diskov a v prípade problému upozorniť majiteľa hlasným prejavom či e-mailovou správou. Na zariadení sa navyše poskytuje nadštandardné päťročná záruka. Dok je vhodný aj pre používateľov starších počítačov Mac s rozhraním Thunderbolt a Thunderbolt 2. Stačí pripojiť k počítaču adaptér z rozhrania Thunderbolt 3 (USB-C) na Thunderbolt 2 (nie je súčasťou balenia).

Pridaj komentár