Dizajn HMD Skyline pripomína Nokia Lumia

Značka HMD nedávno vydala niekoľko telefónov pod vlastnou značkou, ale nezabudla ani na telefóny Nokia.

Pred dvoma mesiacmi uviedla na trh niekoľko funkčných telefónov Nokia, ktoré sú však upravené tak, aby zodpovedali roku 2024. Zdá sa však, že tým nostalgické sklony spoločnosti nekončia. Pripravuje sa totiž návrat ikonického telefónu Nokia Lumia, resp. telefónu s jeho dizajnom. Podľa leakerov sa pripravované zariadenie bude volať HMD Skyline.

V prípade telefónu Skyline nemožno prehliadnuť dizajnový jazyk Fabula, ktorý bol prvýkrát použitý na modeli Nokia N9. Jasne žltá farba však nápadne pripomína model Nokia Lumia 920. Jedným zo základných znakov dizajnu Fabula sú totiž ostré hrany a jasné farby, a presne to pripravovaný telefón spĺňa. Parametrami však Skyline zodpovedá súčasnej a strednej triede telefónov.

Displej telefónu je AMOLED, dotykový a má rozlíšenie Full HD+. Obnovovacia frekvencia vraj dosahuje až 120 Hz a nechýba ani podpora HDR10+. Na poste procesora potom nájdeme čipset Qualcomm Snapdragon 7s Gen2 v spojení s 8 GB/12 GB RAM a 256 GB interného úložiska. Telefón podporuje Bluetooth 5.2 a dokonca aj NFC. Má dva reproduktory s technológiou OZO. Slušným bonusom je aj odolnosť s certifikáciou IP67.

Batéria má podľa pisateľov celkom slušnú kapacitu 4900 mAh a podporuje rýchle káblové nabíjanie s výkonom 33W. Leakeri tiež očakávajú, že HMD Skyline pobeží na operačnom systéme Android 14.

Odhaduje sa, že hlavný fotoaparát bude trojitý s primárnym 108 MPx snímačom s podporou OIS, 8 MPx širokouhlým objektívom a 2 MPx snímačom, ktorý funguje buď ako makroobjektív, alebo ako hĺbkový senzor. Predný fotoaparát údajne dostal 32 MPx snímač. A ako by mohol telefón HMD Skyline stáť cenovo? Na európskom trhu sa môže pohybovať v rozmedzí od 522 do 539 eur.

Zdroj