Bude mať skladací iPhone dizajn ako Huawei Mate Xs 2?

Posledné podujatie Applu bolo zamerané na softvér a o hardvéri toho spoločnosť veľa nepovedala.

Firma však v zákulisí pracuje na minimálne dvoch skladacích zariadeniach. Jednom 20,3″ MacBooku, ktorý je údajne bližšie k dokončeniu, a jednom 7,9″ skladacom iPhone. Ten bude mať podľa analytika Jeffa Pu navonok sklopný dizajn, podobne ako Huawei Mate Xs 2. To znamená jeden displej, ktorý pri zložení pokrýva prednú a zadnú časť zariadenia a po otvorení sa narovná na plochý samostatný displej.

Pu očakáva, že tento skladací iPhone bude pripravený koncom roka 2026, hoci iní analytici uvádzajú dátum uvedenia na trh v roku 2027. Väčší 20,3″ skladací MacBook sa zdá byť na dobrej ceste k uvedeniu na trh v roku 2025. Ten sa prirovnáva k ThinkPadu X1, ktorý má dovnútra sklopný displej a bezdrôtovú klávesnicu, ktorá sa po zložení zariadenia ukladá medzi obe polovice.

Výhodou vonkajšieho sklopného displeja je, že nie je potrebný krycí displej. To znamená žiadnu dodatočnú hmotnosť, hrúbku ani náklady. A keďže väčšinu zadnej strany pokrýva obrazovka, je to užitočné na personalizáciu alebo selfie s hlavným fotoaparátom. Nevýhodou tohto dizajnu je, že sklopný displej je najzraniteľnejším prvkom zariadenia a zostáva vždy odkrytý.

Konštrukcie so skladaním dovnútra ponúkajú ochranu flexibilnej obrazovky a možno ich používať aj zložené pod uhlom približne 90°, aby používateľ získal zážitok podobný notebooku. Nie sme si istí, prečo práce na skladacom MacBooku napredujú rýchlejšie ako na skladacom iPhone, ale zložitý dizajn skladania smerom von s tým môže mať niečo spoločné.

Zdroj