4 základné počítačové zručnosti, ktoré by ste mali ovládať

Nemusíte byť super programátor, aby si zamestnávateľ vážil vaše IT zručnosti. Ale získajte prehľad vo svete počítačov a budete si istejší pri svojej práci.

Internet hýbe svetom

Kedysi to bola láska, čo hýbalo svetom, dnes je to internet. Predpokladáme že ste „v spojení“, pravda, inak by ste tu neboli. Na nete je všetko, ale nie všetko je aj pravdivé. Je to ako v živote – nemôžete veriť každému. Nájdite si kvalitné zdroje informácií, naučte sa kritickému mysleniu a na webe a pri riešení problémov, hoci aj s operačným systémom Windows, budete ako doma.

Práca s kancelárskym softvérom

Mnoho zamestnávateľov vyžaduje zručnosť v používaní balíka MS Office, vrátane Wordu, Powerpointu, Excelu, Outlooku a podobne. Či na škole alebo po škole (v práci), to čo potrebujete, je Word a Powerpoint. Vyhraďte si čas na preskúmanie ich možností (je ich viac ako si myslíte). Naučte sa formátovť text, robiť tabuľky, grafy prezentácie,…A samozrejme je tu aj Excel, ktorý vás naučí pracovať s číslami a analytikou (čím vyššie budete na pracovnom rebríčku stúpať, tým viac budete potrebovať využiť excel návody a analytiku).

Zdieľanie

Zdieľanie súborov je ďalšou zo zručností, ktorú budete potrebovať. Môže to byť tak jednoduché ako vedomosť o tom ako nahrať dokumenty do emailu, alebo tak komplexné ako ukladanie súborov na cloud server. Prvoradá je bezpečnosť a schopnosť pracovať s úložiskom, ktoré preferuje váš zamestnávateľ. Základmi vás prevedú služby ako Dropbox alebo Google Drive, ktoré patria k najpopulárnejším metódam ako zdieľať a ukladať súbory.

Etiketa sociálnych médií

Naozaj chcete, aby vaša divoká víkendová párty ostala mimo dosahu šéfovho radaru. Aj keď, zamestnávatelia vedia, no nechcú vedieť. Ale načo ich dráždiť. Preto je dobré mať pod kontrolou sociálne siete, respektíve mať dobre nastavenú ochranu osobných údajov. Na druhej strane je ale dobré, ak sledujete firemné stránky alebo sa zapájate do diskusií na fórách. Aj takto si môžete budovať profi-online povedomie o svojej osobe.

Pridaj komentár