Zariadenia, ktoré používateľom pomôžu zefektívniť pracovné postupy

Čím hlbšie sme ponorení do elektronického obehu dokumentov, tým viac tlačíme. Je to pohodlnejšie, viditeľné a ľahšie. Tlačiareň bude preto aj naďalej a vo všeobecnosti najpopulárnejším miestom stretnutia v kancelárii hneď po chladničke a vode. Podľa čoho si ale vybrať tú najlepšiu?

Pozor na objem tlače

Prvá vec, nad ktorou musíte premýšľať, je objem tlače. Nie rýchlosť, nie farba, nie počet bodov na palec, ale počet strán, ktoré bude tlačiareň produkovať za mesiac. Ak nadhodnotíte zaťaženie, potom preplatíte. Nehovoriac o tom, ak si nedáte záležať na výbere správnych tonerov do tlačiarne.

Najjednoduchším spôsobom, ako zistíte objem tlače na vašom pracovisku, nie je počet zamestnancov ani ich úlohy, ale spotreba papiera, samozrejme, ak si ho neberú domov.

Skener alebo kopírka?

Ak potrebujete oboje, mali by ste si zaobstarať multifunkčné zariadenie, v ktorom budú výkonnejšie tonery Canon. Pozor ale na veľkosť takýchto tlačiarní, niekedy môžu byť väčšie, čo si ale v kancelárii nakoniec aj môžete dovoliť.

Vydržíte bez farby?

Dovoľujeme si tvrdiť, že čiernobiela tlačiareň je lacnejšie riešenie, ktoré vám úplne stačí na bežné dokumenty. Tlač letákov a brožúr nechajte na reklamnú agentúru. Uvedomte si, že pri tlači platíte aj za spotrebný materiál, ako je papier alebo toner. A ako všetci veľmi dobre vieme, žiadna firma si nedovolí zbytočne plytvať farebnou tlačou, ak vie, že tá čiernobiela ju plnohodnotne nahradí.

Pridaj komentár