Xiaomi možno začne vyrábať počítače

Zdá sa, že čínsky gigant sa pripravuje na vstup do ďalšej technologickej medzery.

Všetci poznáme Xiaomi vďaka jej smartfónom a portfólio notebookov, no teraz sa zdá, že sa chystá minimálne dvojica počítačov so systémom Windows. Tieto dva návrhy boli zrejme medzi položkami určenými na predstavenie na podujatí Xiaomi 1. decembra. Podujatie, ktoré sa teraz odkladá z dôvodu úmrtia Ťiang Ce-mina – bývalého generálneho tajomníka Komunistickej strany Číny. Zatiaľ čo čakáme na naplánovanie nového termínu, zdá sa, že dva návrhy počítačov boli vybraným ľuďom predvedené ešte o niečo skôr.

Xiaomi Host Mini PC vyzerá ako konštrukcia s malým rozmerom (SFF), ktorá bola predvedená v stave barbelone. To znamená, že zobrazený systém má nainštalovaný len 100W zdroj XM22AL5X a nič iné. Pochybujeme, že ho firma bude predávať ako barebone kit, takže zvyšok hardvéru, ktorý je v krabici, ešte nebol oznámený. To, čo môžeme z fotografií vyčítať, zahŕňa podporu pravdepodobne nízkoprofilových, polovysokých až dvojslotových dedikovaných GPU na základnej doske Mini-ITX.

Nie sme si celkom istí, ako bude dedikovaný GPU fungovať v spojení so 100W zdrojom, ale možno nejde o finálnu alebo jedinú dostupnú jednotku v tejto konfigurácii. Skriňa má na zadnej strane aj vlastnú dosku s vyobrazenou kombináciou klávesov Windows a „M“. Možno firma plánuje prepísať kombináciu klávesov vo Windows, ktorá zvyčajne minimalizuje všetky okná, a urobiť s ňou niečo vlastné? Ďalším zaujímavým kúskom je mechanický spínač umiestnený na zadnej strane. Tiež si nie sme istí, čo robí, ale uniknuté fotografie z Weibo obsahujú balík príslušenstva, v ktorom je kryt klávesov pre spomínané tlačidlo, takže je pravdepodobne funkčný.

Druhý počítač je typu mini PC v tvare Mac Mini alebo Intel NUC. Podľa všetkého na ňom bude bežať APU AMD Ryzen 7 6800H: 45W čip s iGPU Radeon 680M RDNA2, 16GB RAM a 512 GB SSD. Jeho cena by údajne mala byť 3999 CNY alebo približne 570 USD.

Zdroj

Pridaj komentár