Apple vďaka funkcii SOS zachránil život

Apple nedávno aktivoval funkciu núdzového SOS cez satelit, ktorá je k dispozícii v telefónoch iPhone radu 14 v USA a Kanade.

Ako sa zdá, funkcia už pomohla zachrániť uviaznutého muža v Nimiuk Point na Aljaške. Aljašské ministerstvo verejnej bezpečnosti vydalo správu dispečingu, v ktorej spresňuje, že 1. decembra o druhej hodine ráno miestneho času zachránili aljašskí štátni policajti uviaznutého muža po tom, ako si dotyčný aktivoval funkciu Emergency SOS na svojom iPhone. V správe sa spresňuje, že centrum núdzovej reakcie firmy Apple kontaktovalo pátracie a záchranné oddelenie Northwest Arctic Borough s presnými GPS súradnicami uviaznutého muža. Následne bol vyslaný tím štyroch dobrovoľníkov, ktorí ho vypátrali.

Funkcia núdzového volania SOS je v súčasnosti v prevádzke v USA a Kanade pre používateľov Apple a očakáva sa, že neskôr tento mesiac sa rozšíri aj na Francúzsko, Nemecko, Írsko a Spojené kráľovstvo. Dúfajme, že neskôr pribudne celosvetovo, keďže rozhodne ide o prospešnú funkciu pri záchrane ľudského života práve tam, kde nie je mobilný signál, čo sa stáva spravidla v ťažkom horskom teréne.

Zdroj

Pridaj komentár