Windows 12 tento rok nebude, ale veľká aktualizácia

Očakáva sa, že ďalšia aktualizácia systému Windows bude rozsiahla.

Podľa dostupných informácií sa zrejme nemusíme pripravovať na príchod Windows 12, ako sa pôvodne predpokladalo. Namiesto toho by sme mali očakávať rozsiahlejšie vylepšenie už existujúceho operačného systému Windows 11.

Táto nadchádzajúca aktualizácia, označená kódovým menom Hudson Valley, by mala priniesť celý rad nových funkcií a je naplánovaná na vydanie ako „verzia 24H2“ ešte tento rok. Oproti predchádzajúcej verzii 23H2 predstavuje výrazne rozsiahlejšie vylepšenie.

Aktualizácia bude sprístupnená výrobcom do apríla a bežným používateľom v septembri, čo korešponduje s časom, keď sa očakáva uvedenie počítačov novej generácie a zážitkov s umelou inteligenciou. Kvôli tomuto načasovaniu a značnému dôrazu na integráciu AI sa špekulovalo, že by to mohlo byť označené ako Windows 12.

Avšak, po odchode Panosa Panaya, ktorý bol predtým na čele divízie Windows, sa zdá, že pravdepodobnosť novej očíslovanej verzie klesla. Táto nadchádzajúca aktualizácia by mala predstavovať podstatnú revíziu Windows 11, pričom prinesie množstvo nových funkcií, ako sú vylepšenia v oblasti umelej inteligencie, nová aktualizácia kopilota, vylepšené rozloženie Snap, Prieskumník súborov, rýchle nastavenia, lepšie prepojenie s telefónom, nový úsporný režim a ďalšie.

Verzia 24H2 tiež zahŕňa vylepšenia v oblasti výkonu a zabezpečenia, ktoré Microsoft už nejaký čas testuje v kanáli Canary. Zdá sa tiež, že Microsoft plánuje odstrániť niektoré zo svojich starších zabudovaných aplikácií, vrátane Cortany, Mailu, Kalendára, Máp, Ľudí, Filmov a TV. Wordpad by tiež mohol byť odstránený, ale až v budúcej aktualizácii. Táto zmena naznačuje zámer spoločnosti sústrediť sa na moderné a efektívne riešenia pre používateľov.

Zdroj