WhatsApp ponúkne nový navigačný panel

Nahrádza starší horný navigačný panel, ktorý mal štyri karty pre Komunity, Chaty, Stav a Hovory.

WhatsApp oznámil nový spodný navigačný panel pre používateľov Androidu. Nový navigačný panel, ktorý je „bližšie k vašim palcom a ľahší na pohľad“, má tiež štyri sekcie. Ich poradie sa však zmenilo a Status sa teraz nazýva „Aktualizácie“. Okrem toho majú teraz všetky štyri sekcie ikony. Predtým mala ikonu len karta Komunity. Okrem toho, zatiaľ čo starší navigačný panel bol zelený, nový navigačný panel je biely.

Spoločnosť uviedla, že „presunula niektoré veci, aby ste mali ľahší prístup k tomu, čo potrebujete a kedy to potrebujete“. Dáva to zmysel, pretože hoci sa stále môžete prepínať medzi štyrmi sekciami potiahnutím prsta po obrazovke doľava alebo doprava, ak chcete otvoriť inú ako susednú kartu, nemusíte vyťahovať palec do hornej časti obrazovky, pretože navigačný panel je teraz bližšie k palcu, čo umožňuje prepínať medzi kartami kliknutím na ich ikony.

Navigačný panel v aplikácii: vľavo stará verzia vs. vpravo v novej verzii

Tento nový navigačný panel sme mali k dispozícii na viacerých zariadeniach so systémom Android už skôr, ale s oficiálnym oznámením ho platforma teraz zavádza pre svojich používateľov na celom svete. Používatelia, ktorí nemajú vynovený navigačný panel ju získajú aktualizáciou aplikácie vo svojom zariadení priamo z obchodu Google Play.

Zdroj