TP-Link predstavuje tipy pre tohtoročnú dovolenku

Dovolenku bez pripojenia k internetu si dnes dokáže predstaviť málokto. Rovnako tak – nanešťastie – dovolenku bez obáv o bezpečie bytu či domu po dobu neprítomnosti. S koncom roamingových poplatkov za dáta
v Európskej únii tento rok na jar padla významná prekážka využitie mobilných dát na zahraničné dovolenky. Pomocou 4G Wi-Fi modemu sa tak môže pripojiť napríklad celá rodina k vysokorýchlostnému internetu aj na pláži. A druhou starosť dokážu riešiť moderné chytré technológie, ktoré umožňujú zabezpečiť domácnosť proti nechceným návštevníkom a mať ju pod kontrolou treba cez pol sveta.

Pre pripojenie celej rodiny alebo party na cestách stačí jediná dátová SIM karta s roamingom a cestovný Wi-Fi hotspot sa 4G modemom. Takéto zariadenie sa po vložení karty SIM pripojí k mobilnému internetu a zároveň vytvorí miestnej Wi-Fi sieť, do ktorej sa môže prihlásiť viac užívateľov zároveň. Multifunkčné zariadenie TP-Link M7350 podporuje mobilné dáta LTE s rýchlosťou až 150 Mbit / s (download), respektíve 50 Mbit / s (upload) a dokáže pripojiť až 10 užívateľov súčasne. Vedľa funkcie mobilného modemu a prístupového bodu Wi-Fi ponúka aj zdieľané úložisko dát do kapacity 32 GB v podobe microSD karty.

Nabíja sa pomocou štandardného USB portu, takže ho možno pripojiť k ľubovoľnému adaptéru alebo powerbance. Pritom nezaberie viac miesta ako stredne veľký mobilný telefón a jeho 2550mAh akumulátor zaistí nepretržitú prevádzku až 8 hodín na jedno nabitie. Obdobné funkcie ponúka aj modely M7300 (jednopásmový 2,4 GHz) a dvojpásmový M7310, ktoré popri Wi-Fi navyše ponúka možnosť pripojenia napr. notebooku bežným ethernetovým káblom prostredníctvom portu RJ45 a dlhšiu výdrž na batérie – až 10 hodín.

Ak sa chystáte cez prázdniny stráviť dlhší čas na jednom mieste, poskytne vám väčší komfort pripojenie stolný Wi-Fi router s mobilným LTE modemom. Bezdrôtový LTE router Archer MR200 vytvorí dvojpásmovou Wi-Fi sieť s rýchlosťou až 750 Mbit / s a ​​pripojením k rýchlemu mobilnému internetu 4G (až 150/50 Mbit / s). Nevyžaduje žiadnu konfiguráciu, stačí vložiť SIM kartu. Dve externé antény zaisťujú pokrytie na väčšiu vzdialenosť a cez rôzne prekážky a stavebné konštrukcie. Výhodou je tiež možnosť pripojenia k bežané počítačovej sieti, takže všade tam, kde je k dispozícii dátová zásuvka, nemusíte ukrajovať zo svojho dátového tarifu.

Policajné štatistiky sú neúprosné – ročne u nás dochádza k približne 10 tisícom vlámania do bytov, rodinných domov a súkromných rekreačných chát a chalúp s celkovou škodou šplhajúce sa k pol miliarde korún, pričom najviac zlodeji vyčíňa v čase, keď bývajú objekty zvyčajne opustené – chaty a chalupy v zime, byty a rodinné domy v čase letných dovoleniek. Neoceniteľným pomocníkom na stráži je bezdrôtová kamera s nočným videním. Panoramatická polohovateľná Wi-Fi kamera s detekciou pohybu a zvuku TP-Link NC450 dokáže automaticky e-mailom upozorňovať na pohyb či zvuk v stráženom priestore a odosielať fotografie narušiteľa.

Obraz zo sledovaného priestoru je pritom zadarmo prenášaný cez cloudový server tplinkcloud.com, kde je k dispozícii z akéhokoľvek zariadenia pripojeného k internetu. Videozáznam a statické snímky možno tiež ukladať na pamäťové karty microSD s kapacitou až 32 GB. Popri tradičných spôsobov zabezpečenia s ochranou majetku dnes pomáhajú okrem iného moderné technológie pre chytrou domácnosť. Napríklad inteligentné, bezdrôtovo ovládanej elektrickej zásuvky ako Smart Plug HS100, ktorá umožnuje jednoducho riadiť domácu elektroniku a spotrebiče a mať o nich neustály prehľad odkiaľkoľvek prostredníctvom mobilného telefónu so systémom Android alebo iOS. Zásuvku možno naprogramovať aj tak, aby v režime „stále doma“ odrádzala lupiča automatickým rozsvietením a zhasínaním svetiel v bežnom dennom rytme domácnosti, aj keď jej obyvatelia odcestujú napríklad na dovolenku.

Pridaj komentár