Telekom rozširuje 5G, pridáva nové telefóny

Telekom pokračuje s rozširovaním 5G siete do ďalšieho mesta – a pokryl celé krajské mesto Trnava.

Pokrytých je všetkých šesť mestských častí (Stred, Západ, Východ, Sever, Juh, Modranka). 5G sieť je k dispozícii aj v blízkej obci Hrnčiarovce nad Parnou. Už skôr počas mesiaca pokryl operátor prvých päť mestských častí Košíc. Medzi pokryté mestské časti patria: Barca, Juh, Pereš, Šaca a Šebastovce. Telekom takto pokryl južnú, resp. juhovýchodnú časť mesta plus mestskú časť Šaca. Na mape pokrytia je už napríklad aj letisko Košice. Operátor pokryl v júli aj celé krajské mesto Nitra a všetkých 13 mestských častí: Čermáň, Diely, Dolné Krškany, Dražovce, Horné Krškany, Chrenová, Janíkovce, Klokočina, Kynek, Mlynárce, Párovské Háje, Staré Mesto a Zobor. 5G signál je k dispozícii aj v areáli Agrokomplex či pri známej pamiatke kostolíka z 11. storočia v časti Dražovce. Pokryté je aj okolie mesta, a to obec Nitrianske Hrnčiarovce a časť obce Čechynce. Celkovo je 5G sieť k dispozícii v Bratislave, Nitre a 27 obciach. Aktuálne má operátor podporu 5G pre sedem výrobcov a 51 modelov. Najväčšie portfólio má Samsung (21 modelov), nasleduje Xiaomi (11) a Apple (9).

5G sieť je aktuálne dostupná v obciach: Bernolákovo, Čakany, Čechynce (časť), Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hubice, Hviezdoslavov, Chorvátsky Grob (vrátane časti Čierna Voda), Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Kvetoslavov, Marianka, Mierovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nitrianske Hrnčiarovce, Nová Dedinka, Rovinka, Slovenský Grob, Štvrtok na Ostrove, Tomášov, Veľký Biel, Vlky, Zálesie a Zlaté Klasy. Telekom má už pokrytú drvivú väčšinu Bratislavy 5G sieťou – 18 bratislavských lokalít: Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves, Dúbravka, Lamač, Devín, Devínska Nová Ves i Záhorská Bystrica.

Zariadenia, ktoré operátor zaradil do ponuky sú od čínskych výrobcov. Prvou novinkou je nový 5G telefón od Oppo Reno 7 Lite. Patrí do kategórie strednej triedy, ponúka 6,43″ AMOLED displej, aj tri fotoaparáty. Operátor ho ponúka v Rainbow Spectrum farbe a 128GB pamäte. Druhou novinkou je OnePlus Nord 2T. Aj tento model patrí do kategórie mid-endu, ponúka podobne 6,43″ AMOLED displej a 50 MPx fotoaparát. K dispozícii je 128GB pamäťová strieborná verzia. Ďalej tiež zaraďuje tri nové kúsky nositeľných zariadení od Huawei. Prvým sú šikovné hodinky Huawei Watch Fit 2 s 1,74“ displejom, výdržou batérie do 7 dní, 97 režimov cvičenia či vylepšené sledovanie srdcového tepu i spánku. Hodinky máme v biele farbe.

Druhou novinkou je model Huawei Watch 3 Pro. Tieto hodinky majú okrúhly displej s rozlíšením 466×466 pixlov, podporu viac ako 100 športových režimov a výdrž až do 21 dní (v ultra režime). Napokon tu máme Huawei Watch GT3 Pro 46 mm. Aj tieto hodinky majú displej s rozlíšením 466×466 pixlov, kopu športových funkcií i dobrú výdrž. V ponuke sú v čiernej farbe. Do 6. júla 2022 sú v ponuke aj dvojičky Samsung Galaxy A53 + Samsung Galaxy A13. Počas celého júla sú naďalej k dispozícii akčné ceny na dva modely: Samsung Galaxy A13 64GB a Motorola Moto G22. Ďalej operátor pripravil zľavy na vybrané modely pre paušály Dáta HD, Nekonečno SD, HD a Max.

Pridaj komentár