Spoločnosť Sony pre PS5 podporu pre 1440p

Spoločnosť Sony dnes uvádza beta firmvér pre PlayStation 5, ktorý so sebou prináša dve veľmi žiadané funkcie, výstup 1440p a priečinky pre hry.

Funkcia výstupu 1440p je pomerne jednoduchá. Konzola PlayStation 5 teraz bude môcť popri rozlíšení 720p, 1080p a 2160p vystupovať aj v rozlíšení 2560×1440 px. Táto funkcia bola požadovaná prakticky od čias PlayStation 4 Pro, ale na konzolách Sony sa objavuje až teraz. Microsoft má pritom túto možnosť už od Xboxu One X. Hry by fungovali viac-menej tak, ako by ste očakávali. Hry, ktoré sa interne vykresľujú v rozlíšení 1440p alebo nižšom, budú vystupovať natívne, zatiaľ čo tie, ktoré sa vykresľujú v rozlíšení 2160p, budú znížené na 1440p.

Asi nie je až takým prekvapením, že podpora 1440p konečne prichádza na PlayStation. Firma nedávno uviedla na trh vlastnú sériu herných monitorov Inzone, z ktorých jeden má rozlíšenie 1440p. Nie je to prvýkrát, čo sa firma rozhodla odložiť pridanie funkcie do svojej konzoly, aby ju zosynchronizovala so svojimi ďalšími produktmi, keďže podpora VRR pre PS5 tiež prišla až po tom, ako ju začiatkom tohto roka pridali televízory. Ďalším významným doplnkom je začlenenie priečinkov alebo zoznamov hier, ako to nazýva výrobca. Teraz môžete vytvárať gamelisty, ktoré používateľom umožnia triediť nainštalované hry v systéme do personalizovaných priečinkov. Môžete mať až 15 zoznamov hier s maximálne 100 hrami na jeden zoznam.

Táto funkcia bola veľmi žiadaná, pretože v súčasnosti sú všetky stiahnuté hry len nahádzané na jednom mieste bez možnosti ich usporiadania. Nie je jasné, prečo spoločnosti Sony trvalo tak dlho, kým túto funkciu do PS5 pridala, keďže bola prítomná aj na konzolách PlayStation 4. Beta verzia sa v súčasnosti spúšťa pre vybraných účastníkov v USA, Kanade, Japonsku, Veľkej Británii, Nemecku a Francúzsku.

Zdroj

Pridaj komentár