Spotify chce zvýšiť ceny predplatného

Spoločnosť Spotify by mohla zvýšiť svoje ceny v USA.

Generálny riaditeľ spoločnosti počas hovoru k výsledkom hovoril o tom, že zvyšovanie cien konkurentmi je dobrá vec. Vo svojej nedávnej štvrťročnej správe firma oznámila, že má teraz 195 miliónov platených predplatiteľov. Hoci to bol pomerne monumentálny výkon, spoločnosť neprejavuje žiadne známky spomalenia a do konca roka má v úmysle mať 200 miliónov platených predplatiteľov. Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Daniel Ek počas hovoru k výsledkom diskutoval o širokej škále tém, dokonca hovoril o tom, že by prevádzkovateľ mohol zvýšiť svoje ceny v Spojených štátoch.

Apple nedávno oznámil, že zvýši ceny svojich služieb, pričom jednou z nich je aj Apple Music, čo mnohých viedlo k domnienke, že ostatné hudobné služby budú nasledovať jej príklad. Počas telefonického rozhovoru dostal Ek otázku na túto tému a uviedol: „Keď naši konkurenti zvyšujú ceny, je to pre nás naozaj dobré.“ Hoci neuviedol, že by Spotify zvýšila svoje ceny, uviedol, že akékoľvek zvýšenie cien, ku ktorému by došlo, by sa muselo prediskutovať aj s partnermi z vydavateľstiev. Hoci väčšina príjmov platformy pochádza z jej streamovacej služby, experimentuje s novými spôsobmi generovania príjmov, napríklad nedávno zaviedla na svoju platformu audioknihy. Tieto audioknihy nie sú súčasťou jej streamovacej služby a musia sa kúpiť samostatne.

Ek sa tiež vyjadril k Applu a k tomu, ako naďalej „diktuje“, ako služba komunikuje so svojimi zákazníkmi, a že v ideálnom prípade by bolo lepšie, keby spoločnosť umožnila používateľom vybrať si spôsob platby, ktorý je pre nich optimálny. Okrem toho sa sťažoval aj na to, že zámerne sťažuje prácu s aplikáciami svojich konkurentov, aby získala výhodu na vlastnej platforme. Bez ohľadu na to sa zdá, že Spotify má v súčasnosti veľa práce a v blízkej budúcnosti by mohla mať v pláne pridať do svojej služby ďalšie ponuky. Aj keď sa o tom počas hovoru nehovorilo, existuje možnosť, že firma by mohla konečne predstaviť svoju dlho odkladanú úroveň HiFi.

Hoci správy o tejto službe boli už dlhší čas neaktuálne, nedávny prieskum opäť vrhol svetlo na bezstratovú streamovaciu službu a naznačil, že by mohla k zákazníkom doraziť ako plán Platinum. Služba by mohla stáť 19,99 USD mesačne a obsahovať množstvo výhod, ako napríklad Audio Insights, Headphone Tuner, Library Pro, Playlist Pro a niečo, čo sa nazýva Studio Sound. Samozrejme, tieto údaje boli prevzaté len z prieskumu firmy, takže to nemusí nič znamenať, ale mohol by to byť nový spôsob, ako vniesť do platformy nové príjmy. Zatiaľ si musíme počkať a uvidíme. V každom prípade, kto si potrpí na kvalitnú reprodukciu hudby a široký výber, môže siahnuť po streamovacej službe Tidal, s ktorou máme v redakcii mnohoročné skúsenosti.

Zdroj

Pridaj komentár