Spolupráca Kodak a Oppo pri fotoaparátoch

V júli sa mobilnými kruhmi rozšírila správa o pripravovanej spolupráci medzi čínskou spoločnosťou Realme a legendárnou značkou Kodak.

Bolo to dosť prekvapujúce, keďže Kodak sa po bankrote v roku 2012 stiahol z trhu s fotoaparátmi. Informácie však pochádzali z dôveryhodných zdrojov, takže fanúšikovia sa pomaly začali tešiť. Odvtedy bolo na tomto fronte ticho, ale zrejme sa niečo podobné pripravuje aj pre sesterskú spoločnosť Oppo. A informácie v tomto prípade pochádzajú z ešte neomylnejších zdrojov, konkrétne z legendárneho čínskeho leakera Digital Chat Station. Ten sa na túto tému pomerne obšírne vyjadril na sociálnej sieti Weibo a pridal k tomu niekoľko konkrétnych informácií. Podľa jeho slov bude ďalší vlajkový model Oppo využívať dvojicu nových 50 MPx snímačov Sony IMX766 a spoločnosť na nich pracuje so spoločnosťou Kodak. Dizajn je tak údajne inšpirovaný vzhľadom klasických a legendárnych fotoaparátov značky.

Samozrejme, netušíme, ako bude vyzerať, ale tvorcovia sa určite budú chcieť touto spoluprácou pochváliť a všetko ukázať. Inšpirácia s Kodakom musí byť teda viditeľná na prvý pohľad. Ktorý konkrétny telefón Oppo bude tým šťastným, zatiaľ nie je známe, ale v podstate už máme v rukách jeho kompletné fotografické parametre. Hlavný 50 MPx 1/1,5″ snímač Sony IMX766 bude doplnený druhým rovnakým snímačom, ale pre potreby ultraširokého snímania. Teda niečo podobné ako súčasný špičkový model Find X3 Pro. Všetko potom doplní 13 MPx teleobjektív s 2-násobným priblížením a 3 MPx makro snímač, opäť podobne ako v modeli Find X3 Pro. Cena pravdepodobne nebude práve ľudová, keďže sa špekuluje o cene okolo 7000 juanov, čo je v prepočte viac ako tisíc dolárov.

1 , 2