Shuttle predstavuje nový miniPC s pasívnym chladením

Desiata generácia mobilných procesorov Intel Core zaujme vysokým výkonom, nízkou spotrebou energie a minimálnym zahrievaním.

Barebony Shuttle bez ventilátora vo formáte 1,3 litra sú k dispozícii vo svojej šiestej generácii modelov. MiniPC bez ventilátora majú v spoločnosti už dlhú tradíciu. Za azda najväčšie výhody možno považovať tichú prevádzku, nízke náklady na údržbu a spoľahlivú stálu prevádzku. Novouvedené minipočítače sú zo série XPC slim k dispozícii v štyroch verziách. Verzia s procesorom Celeron, Core i3 alebo i5, ktorú dopĺňa najvybavenejší model s Core-i7. Do 39 mm šasi všetkých verzií možno umiestniť 2,5″ disk, SSD NVMe a 64GB RAM. Spôsob osadenia komponentov je praktický. Prístup ku všetkým slotom a diskom má používateľ cez dva kryty, ktoré sú zaistené skrutkou.

V prednej a zadnej časti je ľahko prístupná aj čítačka kariet, 8× USB, HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, VGA, audio porty, COM, dve sieťové pripojenia, anténne zásuvky a diaľkové zapínanie. Sieťové aplikácie využívajú dva gigabitové ethernetové konektory na zabezpečenie samostatných sietí, prepájanie pri poruche alebo vyrovnávanie záťaže. Vďaka vopred namontovaným anténnym káblom je možné jednoduché rozšírenie o sieť WLAN. Mobilné pripojenie k mobilnej sieti možno vytvoriť prostredníctvom modemu 4G, pre ktorý spoločnosť ponúka vhodné príslušenstvo. Rovnako ako ich predchodcovia, aj modely DS20 možno prevádzkovať v rôznych polohách. Sortiment príslušenstva výrobcu ponúka aj ďalšie možnosti inštalácie. Odporúčaná cena pre XPC Barebone DS20U je 296 eur (Celeron), DS20U3 sa predáva za 530 eur (Core i3), DS20U5 má cenu 647 eur (Core-i5) a DS20U7 stojí 778 eur (Core-i7). Všetky modely sú už k dispozícii  a v predaji.

Pridaj komentár