Samsung spustil predaj QLED televízorov na Slovensku

Všetky modely televízorov z úplne novej kategórie QLED sú na Slovensku už dostupné v širokej distribučnej sieti, u predajcov elektroniky v kamenných i on-line obchodoch. Televízory sú k dispozícii s uhlopriečkami od 49 do 75 palcov (od 123 do 189 cm) v plochých i zakrivených verziách. Odporúčaná maloobchodná cena štartuje na 2 199 € za 49-palcovú uhlopriečku a končí na 6 999 € za zakrivenú 75-palcovú obrazovku.

Kľúčom k perfektnému zobrazeniu a dokonalým farbám televízorov QLED je inovatívna technológia Quantum Dot. Jej základom sú anorganické kryštály z kovových materiálov, ktoré svojou stálosťou zaručujú nielen dlhú životnosť, ale najmä presné určenie farieb. Vďaka tomu televízory QLED ako jediné zobrazia 100% objem farieb, tzn. všetky farby viditeľného spektra pri všetkých úrovniach jasu obrazovky. Televízory QLED idú svojimi technológiami naproti bežnému divákovi v snahe dopriať mu ten najlepší zážitok zo sledovania v akúkoľvek dennú dobu bez ohľadu na svetelné podmienky v miestnosti. Antireflexná vrstva Ultra Black preto spoľahlivo eliminuje nežiaduce odlesky na obrazovke, či už od slnečných lúčov alebo interiérového osvetlenia, vďaka čomu sú zreteľné aj tie najmenšie detaily.

Farby rozžiarené doteraz najvyššou hodnotou svietivosti až 2000 nitov sa navyše vďaka technológii vysokého dynamického rozsahu HDR menia pred očami presne v súlade so zámerom autora sledovanej snímky. Televízory QLED vďaka svojim prémiovým vlastnostiam získali certifikáciu ULTRA HD PREMIUM. Tá je udeľovaná UHD alianciou len takým produktom, ktoré dosahujú alebo presahujú prísne výkonnostné úrovne 4K rozlíšenia, HDR a zobrazenie širokého farebného spektra.

Na vzhľade samotného televízora pracovali dizajnéri s cieľom vytvoriť povznášajúci kus umenia v rámci tak každodennej činnosti, akou je sledovanie televízora. 360º dizajn televízora umožňuje jeho umiestnenie kamkoľvek do priestoru. Unikátny je tak televízor v spojení so špeciálne navrhnutými stojanmi. Trojnohý stojan Studio vnesie do každého priestoru umelecký nádych, stojan Gravity z televízora vytvorí modernú skulptúru odporujúcu zemskej gravitácii.

Pridaj komentár