Samsung oficiálne predstavil Galaxy S22 Ultra s perom S Pen

Samsung oznámil smartfón Galaxy S22 Ultra, ktorý bude prvou vlajkovou loďou spoločnosti pre rok 2022.

Zároveň pôjde o nástupcu S21 Ultra z roku 2021 aj Note 20 Ultra z roku 2020. Popri obvyklých medziročných vylepšeniach je tu hlavným príbehom zahrnutie pera S Pen z už neexistujúcej série Galaxy Note. S22 Ultra má podobný dizajn ako Note 20 Ultra so sploštenou prednou, zadnou, hornou a spodnou časťou so zakrivenými bokmi. Jedna z farieb dokonca vyzerá podobne ako farba Mystic Bronze modelu Note 20. Podobne ako tento telefón, aj S22 Ultra má jemnejšie zakrivený displej. Na zadnej strane je nová sústava fotoaparátov v podobnom usporiadaní ako v minuloročnom modeli S21 Ultra, ale bez veľkého vyvýšeného ostrovčeka okolo nej. S22 Ultra používa hliníkový rám a sklo Corning Gorilla Glass Victus+ na prednej aj zadnej strane. Telefón aj pero S Pen sú odolné voči vode a prachu podľa normy IP68. Nové integrované pero S Pen má aktualizovanú latenciu 2,8 ms a technológiu predpovedania súradníc založenú na umelej inteligencii.

Spoločnosť tiež vylepšila funkciu prevodu písma z ruky na text a teraz podporuje 88 jazykov. Nová funkcia Rýchla poznámka umožňuje pripojiť alebo prepojiť obsah vo vyskakovacej poznámke v rámci aplikácií, ako je napríklad Prehliadač a Galéria. K dispozícii je aj nová funkcia Collaboration View, ktorá umožňuje synchronizáciu medzi S22 Ultra a sériou Tab S8. Vďaka tomu môžete používať zariadenie S22 Ultra na zmenu nástrojov počas kreslenia na tablete Tab S8. Displej je podobný ako u jeho predchodcu. Je to 6,8″ panel Dynamic AMOLED 2X s rozlíšením 1440p a dynamickou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Samsung uvádza 240 Hz vzorkovaciu frekvenciu dotyku, špičkový jas 1750 nitov a 100% pokrytie DCI-P3. Displej obsahuje aj ultrazvukový snímač odtlačkov prstov. Mobil je vybavený rovnakým 108 MPx hlavným fotoaparátom so svetelnosťou f/1,8 ako S21 Ultra. Vedľa neho je 12 MPx ultrazoom so svetelnosťou f/2,2 a dvojica teleobjektívov: 10 MPx f/2,4 3x a 10 MPx f/4,9 10x periskop. Vpredu je k dispozícii 40 MPx selfie fotoaparát so svetelnosťou f/2,2. Namiesto nového hardvéru spoločnosť zaviedla nové vylepšenie umelej inteligencie pomocou aktualizovaného NPU na zlepšenie kvality fotografií a videa pri slabom osvetlení, ako aj pridanie nových funkcií fotoaparátu.

Jednou z nových funkcií je automatické orámovanie. Pomocou ultraširokouhlého fotoaparátu na zadnej strane dokáže telefón orezať a prispôsobiť záber počtu ľudí v zábere. Dokáže sledovať až desať ľudí naraz a automaticky ich priblíži, keď do záberu vstúpi viac ľudí. Môžete tiež manuálne priblížiť alebo sledovať jednu osobu v skupine a záber sa podľa toho orámuje. Spoločnosť tiež vylepšila efekt režimu portrét, ktorý teraz dokáže poskytnúť čistejšie výsledky a lepšie oddeliť pozadie a to aj v prípade zvierat. Pribudli aj nové efekty štúdiového osvetlenia, ktoré korigujú osvetlenie pri úprave. Pribudol režim nočného portrétu, ktorý sa automaticky zapne pri snímaní pri slabom osvetlení. S22 Ultra sa bude dodávať buď s novým SoC Exynos 2200 (pre európsky trh), alebo s Qualcomm Snapdragonom 8 Gen 1 (USA). Oba tieto čipsety sú založené na novom 4 nm výrobnom procese a majú podobnú konštrukciu osemjadrového procesora. Zatiaľ čo však čipová súprava Qualcomm obsahuje grafický procesor Adreno 730, čipy Exynos používajú nový grafický procesor Xclipse 920 založeným na technológii AMD RDNA2. Obe sú vybavené vylepšeným spracovaním umelej inteligencie, pričom výrobca tvrdí, že NPU je 2× rýchlejší ako v prípade S21.

Pokiaľ ide o pamäť a úložisko, model S22 Ultra bude začínať na 8GB pamäte so 128GB úložiskom. Ostatné varianty budú mať do 12GB RAM a na výber 256GB, 512GB alebo 1TB úložisko. S22 Ultra sa bude dodávať s používateľským rozhraním One UI 4.1, ktoré beží na operačnom systéme Android 12. Má 5000 mAh batériu s podporou 45W rýchleho nabíjania pomocou káblovej nabíjačky a 15W bezdrôtovo. Galaxy S22 Ultra bude k dispozícii vo farbách Phantom Black, Phantom White, Green a Burgundy od 25. februára, pričom predobjednávky sa začínajú dnes. Ďalšie farebné varianty Graphite, Red a Sky Blue budú k dispozícii len cez stránku výrobcu. Ceny začínajú na 1249 eur za 8/128GB model.

Zdroj

Pridaj komentár