Rok 2021 v skratke. Víťazi a porazení: Honor

Povedať, že rok 2021 bol pre Honor rokom odrazu, by bolo slabé slovo.

Bývalá podznačka Huawei vstala z popola zákazu Huawei v USA a opäť sa dostala na správnu cestu vydávania telefónov s mobilnými službami Google (GMS). Ako prvý prišiel rad Honor 50 a krátko po ňom vlajková loď Magic 3. Najmä model Magic 3 Pro+ priniesol pravdepodobne najpôsobivejšiu špecifikáciu zo všetkých vlajkových lodí so systémom Android v tomto roku, hoci rovnako ako zvyšok radu Magic 3 zostal exkluzívny pre Čínu. Spoločnosť pokračovala vo výborných ponukách na poli notebookov s novými procesormi AMD Ryzen a Intel, ktoré ponúkajú solídny výkon, dostatočnú výdrž batérie a ceny, ktoré podkopávajú zavedenú konkurenciu. Segment nositeľných zariadení zostal v kurze so solídnymi slúchadlami TWS, ako sú Earbuds 2 Lite, a zaujal nás aj vynikajúci náramok Honor Band 6.

Víťaz: GMS sa vracia do telefónov Honor

Po tom, čo Huawei v novembri 2020 predal Honor, sa teraz už nezávislej značke podarilo dostať na správnu cestu a získať licenciu na mobilné služby Google. Tá bola potvrdená už v júni a veru, séria Honor 50 oznámená neskôr v tom istom mesiaci bola prvou za viac ako dva roky, odkedy sme dostali nové telefóny Honor s aplikáciami Google z krabice. Ich atraktívny dizajn a solídne špecifikácie sa na západe pretavili do oživenia značky Honor. Odvtedy sme boli svedkami debutu vlajkových lodí radu Magic 3, ktoré priniesli špičkové špecifikácie a výnimočný dizajn, ale zostali exkluzívne pre domáci trh spoločnosti.

Víťaz: Honor 50

Prvé telefóny Honor späť s GMS a 5G konektivitou spolu s niektorými lukratívnymi špecifikáciami. Na Honore 50 sa nám páči jeho jasný 120 Hz OLED displej, spoľahlivá výdrž batérie a solídne schopnosti fotoaparátu a videa. Pôsobivejší model Pro má väčší displej, duálny selfie fotoaparát a bleskurýchle 100W káblové nabíjanie, ale mimo Číny sa zatiaľ nedostal. Séria Honor 50 sa v Číne tiež ukázal ako pomerne obľúbený. Pomohli spoločnosti k drastickému oživeniu v Číne s 36% nárastom predaja medzi júnom a júlom. Čo je však dôležitejšie, vyslali jasný signál zvyšku sveta smartfónov – Honor je späť.

Porazení: Honor 60 a Medzinárodná dostupnosť série Magic 3

Hoci vyšiel len v decembri 2021, Honor 60 vyzerá príliš podobne ako jeho predchodca a obsahuje špecifikácie, ktoré sa až tak nelíšia. Poďme si ich porovnať. V novšom modeli Honor 60 dostanete o niečo väčšiu 6,67″ obrazovku, ale rovnaký čipset Snapdragon 778G a nepatrne väčšiu 4800 mAh batériu. Zvyšok je prakticky nezmenený, čo vyvoláva otázku, prečo sa Honor vôbec obťažoval vydať základnú verziu 60. Ak zoberieme do úvahy blížiace sa zľavy na Honor 50, Honor 60 sa bude predávať ťažko. A čo sa stalo s plánovaným medzinárodným vydaním série Magic 3? Áno, nevyšlo to. pritom predstavuje to najlepšie, čo má Honor na trhu, pričom najmä model Magic 3 Pro+ ponúka jedny z najzaujímavejších parametrov spomedzi všetkých telefónov so systémom Android na trhu. Od elegantného dizajnu až po zakrivený displej OLED, špičkový čipset Snapdragon 888+ a odolnosť voči prachu/vode IP68. A to sme ešte ani nespomenuli fotoaparáty. Na čele je 50 MPx snímač 1/1,28″ IMX700 od Sony, ktorý je vlajkovou loďou, spolu s 1/2″ 64 Mpx ultrazoomom, 64 MPx teleobjektívom s 3,5-násobným optickým priblížením a 64 MPx monochromatickým snímačom. Telefón je určite víťaz, ale to, že je exkluzívny pre Áziu, z neho v našej knihe robí porazeného.

Víťaz: Notebooky MagicBook

Zatiaľ čo cyklus vydávania telefónov so systémom Android nebol na medzinárodnej scéne najrozmanitejší, v hre s notebookmi Honor naďalej exceloval. Notebooky MagicBook Pro a MagicBook 14 ponúkajú veľmi dobrú rovnováhu medzi výkonom, cenou a prenosnosťou. MagicBook Pro zaujme najmä jasnou 16,1″ obrazovkou a vynikajúcim kontrastom. Vstavaná 16GB RAM a 512GB SSD boli vzhľadom na cenu viac než dostatočné a diskrétny grafický procesor GeForce MX350 si poradil aj s modernými hrami. Procesor Intel Core i5 10. generácie síce nie je najvýkonnejší, ale v porovnávacích testoch dosiahol slušné výsledky. MagicBook 14 priniesol novšie čipsety Intel i5/i7 11. generácie, dobrý výber portov a slušnú 56W batériu, ktorá podľa nás postačuje na väčšinu prípadov používania.

Zdroj

Pridaj komentár