Snapdragon 8 Gen 3 predstavený

Vlajková platforma je postavená na 4nm procese a má jasné zameranie na pokrok v oblasti umelej inteligencie, hier, zvuku a fotoaparátu.

Ak chcete všetky dôležité percentá – Gen 3 je o 30% rýchlejší a o 20% efektívnejší ako Gen 2. Osemjadrový procesor vo vnútri má jedno hlavné jadro Cortex-X4 s frekvenciou až 3,3 GHz, päť výkonných jadier s frekvenciou až 3,2 GHz a dve jadrá na zvýšenie efektivity s taktom až 2,3 GHz. K dispozícii je podpora pamäte LPDDR5x s frekvenciou až 4800 MHz a až 24GB. Čip podporuje Wi-Fi 7 s frekvenciou až 6 GHz vrátane 802.11be, 802.11ax, 80211ac a 80211a/bg/n. Čip je vybavený modemom X75 5G s anténami sub-6 GHz aj mmWave. AI je v popredí procesora. Všetko sa začína s AI Engine, ktorý podporuje multimodálne generatívne modely AI a populárne veľké jazykové modely na rozpoznávanie reči – čip dokáže spustiť až 20 tokenov za sekundu na okamžité reakcie asistenta AI.

Qualcomm sa chváli, že SD 8 Gen 3 obsahuje najrýchlejšiu stabilnú difúziu na svete, ktorá dokáže vygenerovať obraz za zlomok sekundy. Sensing Hug bezpečne pristupuje k používateľským osobným údajom, ako sú obľúbené aktivity, úroveň kondície a poloha, aby poskytoval lepšie odpovede asistenta AI. Zároveň AI zlepšuje aj schopnosti fotoaparátu. Sémantická segmentácia dokáže v reálnom čase zlepšiť živosť a detailnosť snímok, zatiaľ čo video s nočným videním dokáže rozjasniť tmavú scénu. Pre videá je k dispozícii vymazávač objektov, ktorý dokáže odstrániť nežiaduce objekty alebo osoby. Vlogger’s View potom dokáže zachytiť video zo selfie aj zo zadného fotoaparátu. Funkcia Rozšírenie fotografií dokáže využiť generatívnu umelú inteligenciu na rozšírenie obrazu nad rámec pôvodných zachytených údajov a k dispozícii je, samozrejme, aj určité vylepšenie HDR.

Čip poskytne „konzolové“ hry s podporou 240 fps na 240 Hz displejoch. Adreno Frame Motion Engine 2.0 dokáže generovať snímky pre plynulejšie prehrávanie a nechýba ani podpora Unreal Engine 5.2. GPU vo vnútri je o 25% rýchlejší, o 25% úspornejší a prináša o 40% lepší Ray Tracing. Audiofilov určite poteší, že nový čip dokáže cez Bluetooth prenášať hudbu v bezstratovej kvalite 24 bitov 96 kHz. Qualcomm tvrdí, že zariadenia poháňané novým Snapdragonom 8 Gen 3 budú k dispozícii v najbližších týždňoch. Výrobca čipov spolupracuje s výrobcami ASUS, Honor, iQOO, Meizu, Nio, Nubia, OnePlus, Oppo, Realme, Redmi, RedMagic, Sony, Vivo, Xiaomi a ZTE.

Zdroj

Pridaj komentár