Prídu nové iPhony s periskopom?

Nová správa naznačuje, že iPhony môžu byť vybavené periskopickým objektívom.

Podľa týchto správ by iPhone 15 Ultra/Pro Max mohol byť vybavený periskopovým fotoaparátom s lepším optickým priblížením. Takáto funkcia využíva zložený fotoaparát vo vnútri telefónu s hranolmi na odrážanie svetla zachyteného z objektívu a jeho odosielanie do obrazového snímača. To umožňuje predĺžiť ohniskovú vzdialenosť aj napriek tomu, že smartfón je relatívne malé zariadenie. V súčasnosti iPhone 14 Pro Max poskytuje 3-násobné optické priblíženie, zatiaľ čo periskopový fotoaparát by ho mohol v prípade iPhonu 15 Ultra zvýšiť až na 6-násobok.

Existencia periskopového fotoaparátu v iPhone 15 Ultra, ale nie v iPhone 15 Pro, by zrejme bola v súlade s myšlienkou, že názov 15 Pro Max sa nebude používať, pretože by vytvoril zásadný rozdiel medzi dvoma prémiovými modelmi iPhone 15. Kým to spoločnosť oficiálne neoznámi, môžeme len hádať, ako sa bude nová generácia špičkového iPhonu volať. Largan Precision je údajne firmou, ktorá bude pre Apple hlavným zdrojom šošoviek používaných na periskopovej kamere, a niektoré správy ju dokonca označovali za jediného dodávateľa dielov. Genius Electronic Optical (GSEO) je potenciálnym dodávateľmi objektívov periskopu tiež. Hoci správa nenazýva firmu sekundárnym dodávateľom, to, že kľúčové súčiastky dodáva viac ako jedna spoločnosť, nie je nevyhnutne zvláštne ani neobvyklé. Niektorí výrobcovia uprednostňujú, keď im dôležitú súčiastku, bez ktorej sa nezaobídu, dodáva viac ako jedna značka.

Spoľahlivý analytik minulý mesiac uviedol, že Apple zaplatí Largan za šošovky periskopovej kamery (vrátane hranolov) v priemere 4 doláre za kus, pričom samotný trh očakával, že zaplatí 4,50 alebo dokonca 5 dolárov. Kuo poznamenáva, že v dôsledku toho Largan nemôže na tejto zmluve dosiahnuť zisk. Ak však všetko pôjde dobre, dá sa očakávať, že Apple bude za budúce modely iPhonov platiť vyššiu cenu. A keď už hovoríme o budúcich modeloch, Kuo hovorí, že iPhone 16 Pro aj iPhone 16 Ultra budú mať periskopické kamery. Analytik tvrdí, že periskopové kamerové systémy použité v modeloch 2024, budú používať rovnaké alebo podobné objektívy ako tie, ktoré sa majú použiť tento rok pri iPhone 15 Ultra.

Zdroj

Pridaj komentár