Prichádza elektrobicykel s dojazdom 300 km

Elektrobicykle sa stávajú viac účelovými ako kedykoľvek predtým.

Videli sme to pri špičkových nákladných bicykloch, ktoré dokážu odviezť stovky kilogramov nákladu, ako aj pri prímestských e-bikoch, ktoré sú ľahké. Tentoraz americký výrobca úžitkových elektrobicyklov Watt Wagons predstavil model Hound, robustného dobrodruha, ktorý sa dostane takmer kamkoľvek. Spoločnosť sa pýši tým, že vyrába elektrobicykle, ktoré sú vysoko výkonné, nenáročné na údržbu, odolné a spoľahlivé. Najnovší model značky sa zdá byť ideálnym kandidátom na túto úlohu vďaka svojmu robustnému štýlu, ktorý podčiarkujú hrubé pneumatiky, veľký zadný batožinový priestor a množstvo úložných priestorov. Okrem toho sa môže pochváliť dojazdom neuveriteľných 300 kilometrov.

Firma ponúka dva modely e-bikov: štandardný a preplňovaný. Oba typy majú rovnaký rám a praktické vlastnosti, napriek tomu fungujú odlišne. V reálnych podmienkach má základný model slušnú 52V batériu s kapacitou 17Ah, ktorá dokáže zabezpečiť dojazd na plyn 48 km a dojazd s asistenciou pedálov 128 km. Naproti tomu výkonnejší variant má veľkú 52V, 60A batériu s kapacitou 3210 Wh. Podľa výrobcu má tento model dojazd 160 km len na plyn a 321 km s asistenciou pedálov. Medzi oboma modelmi sú aj rozdiely v motoroch.

Základný model je vybavený motorom Bafang Ultra s výkonom 1000 W. Na druhej strane, variant Supercharged je vybavený pokročilým motorom Bafang Ultra, ktorý namiesto štandardného regulátora využíva regulátor X1. Toto vylepšenie zvyšuje výkon motora na 3000 W nominálne a 3500 W špičkovo. Samozrejme bajk je príliš výkonný na to, aby sa dal legálne používať na verejných komunikáciách. Značka zdôrazňuje, že model je určený predovšetkým na použitie v teréne. Bude dokonalým spoločníkom pri výpravách za dobrodružstvom do lesa, pretože má dostatok nákladového priestoru na uloženie všetkého kempingového vybavenia.

Firma tiež zabezpečila, aby bol bicykel čo najspoľahlivejší, a to tým, že mu poskytla vysokú svetlú výšku, odpruženú vidlicu a hrubé pneumatiky, ktoré umožnia prekonať všetky druhy prekážok. Z hľadiska ceny a dostupnosti nie je prekvapením, že za bicykel ako Hound sa platí pomerne vysoká cena. Dokonca aj v základnej výbave je jeho cena 5499 USD vyššia ako cena mnohých iných nákladných bicyklov zameraných na terén. Ak sa rozhodnete pre výkonnejší model, počítajte s ešte vyššou cenou 7999 USD. Očakáva sa, že dodávky tohto bicykla sa začnú v apríli 2023.

Zdroj

Pridaj komentár