Preskúmajte stratégiu Facebookovej reklamy

V prvých rokoch sociálnych sietí bola MySpace veľkým menom. V období medzi rokmi 2003 a 2006 narástla jej návštevnosť na 100 miliónov používateľov a do júna 2006 bola táto webová lokalita na tom ešte lepšie ako spoločnosť Google. Potom prišiel Facebook.

Do roku 2008 spoločnosť Facebook prekonala MySpace a medzičasom Facebook prekročil 950 miliónov používateľov. Okrem Googlu je to dnes jediná najnavštevovanejšia webová stránka na internete, ktorá spoločnostiam bezprecedentný prístup k potenciálnym spotrebiteľom. Je to teda tá najjednoduchšia a najdokonalejšia forma výhodnej Facebook raklamy, ktorú môžete využiť aj vy, len musíte vedieť ako?

Ako funguje reklama na Facebooku

Facebook je sociálna sieť, ktorá poskytuje svojim užívateľom vytváranie a aktívne používanie stránky, ako komunikačného kanálu na udržiavanie kontaktov a prilákanie zákazníkov. Facebook teda poskytuje a umožňuje používateľom vytvárať individuálne profily alebo obchodné stránky pre spoločnosti, organizácie alebo akúkoľvek skupinu, ktorá sa pokúša založiť fanúšikovskú základňu pre produkt, službu alebo značku.

Dôležitá súčasť biznisu

S takmer miliardou potenciálnych zákazníkov by mala každá firma používať službu Facebook v spojení s efektívnou reklamou Google. Je to prinajmenšom rovnako dôležité, ako mať obchodnú webovú stránku. Či už reprezentujete veľkú značku alebo malú firmu, ktorá zamestnáva iba niekoľko ľudí, môžete sa staviť, že časť vašich zákazníkov, ktorých potrebujete, je už na Facebooku.

Sieť, do ktorej sa chytia takmer všetci

Vďaka moderným technológiám a online prepojeniu sa dokážeme spojiť s obrovským množstvom ľudí. Tento fakt využíva aj reklama na sociálnych sieťach. V minulosti to bola možno záležitosť mladších generácií, dnes sa už vekové hranice užívateľov menia.

Viac ako polovica všetkých je vo veku od 18 až 34 rokov a niečo cez polovicu používateľov sú ženy. Približne 50 % všetkých užívateľských profilov je prístupných prostredníctvom mobilných zariadení, ako aj prostredníctvom počítačov.

Vzhľadom na to, že je to značné množstvo ľudí a potenciálnych zákazníkov, existuje široká škála trhových segmentov, ktoré to môžu vo svoj prospech veľmi dobre využiť. Aj vy máte jedinečnú možnosť rozšíriť si svoju fanúšikovskú základňu, ktorá vám zvýši zisky a vyplní medzery vo vašom biznise. S pomocou jednoduchej, no efektívnej reklamy na Facebooku.

Pridaj komentár