Ako sa dajú ušetriť peniaze pri tlači

Ak ste šokovaní nákladmi, ktoré so sebou prináša vaša tlačiareň, potom vám možno táto príručka v niečom pomôže. Zistíte, ako znížiť náklady na tlač tým, že urobíte niekoľko jednoduchých zmien vo vašej tlačovej rutine a nastaveniach tlače. Náklady na ňu, najmä ak máte atramentovú tlačiareň, sú astronomické. Dnes sa preto pozrieme na spôsoby, ktoré môžete použiť na ich minimalizáciu.

Papier

Kvalitu papiera mnohí z nás ani neberieme do úvahy a to je samozrejme prvá veľká chyba. Okrem toho je dôležité aj jeho správne použitie. Najprv začnite úpravou dokumentu a jeho okrajov tak, aby ste vytlačili viac textu na jednu stranu a odstránili prvky, ktoré tam naopak nechcete mať.

Každá tlačiareň má svoje vlastnosti a tie si pred tlačou dokumentu môžete upraviť. Oveľa šetrnejšia je aj obojstranná tlač, kde však musíte vybrať inú kvalitu papiera doplnenú o výkonný toner HP 650, ktorý sa svojou originalitou podpíše pod to najpresnejšie zobrazenie.

Nastavenia papiera – málo ľudí vie, že nastavenia papiera v tlačiarni môže mať vplyv na využitie atramentu a tým aj na náklady. Rôzne papiere majú rôzne miery absorpcie a disperzie, ktoré budú predprogramované do tlačiarní. Ak chcete zmeniť predvolené nastavenia, prejdite v počítači na položku „Zariadenia a tlačiarne“ pomocou ovládacieho panela, kliknite pravým tlačidlom myši na tlačiareň a zvoľte „Predvoľby tlače.“ Na karte „Rozloženie“ si pozrite, aké možnosti máte k dispozícii a vyberte tie, ktoré vyzerajú ako najlepšie.

Nížší výkon atramentu?

Kde môžete ušetriť väčšinu tlačových nákladov? Odpoveďou je pravdepodobne atrament a toner, čo je tiež celkom jednoduchá cesta. Najskôr ale upravte dokumenty pred tlačou, aby ste získali iba to, čo skutočne potrebujete. Pomôže vám aj to, ak uprednostníte čiernobielu tlač, pokiaľ nepotrebujete na niekoho práve zapôsobiť. Všetko to závisí od nastavení a voľby, ktorá je len na vás. Tiež si musíte uvedomiť, že aj kvalitný cartridg HP 301 bude dosahovať len taký výkon, ktorý mu zaistí jeho kapacita a intenzita využívania.

Existujú ešte dva dôležité faktory, ktoré si musíte zapamätať pri každej samostatnej žiadosti o tlač, ktorá je odoslaná do centrálneho systému tlačiarne:

  • tlačiarne sa musia zahriať
  • mali by sa pravidelne používať

Ak na tieto dôležité veci nezabudnete a naučíte sa správne využívať svoju tlačiareň, náklady na jej prevádzku a obsluhu budú určite menšie.

Pridaj komentár