O2 vylepšuje ponuku obľúbených denných dát

Operátor od 1. júla sprehľadňuje a zjednodušuje ponuku denných dátových balíčkov, ktoré zákazníci využívajú k existujúcim programom.

Po novom ruší doterajšie dva balíčky s objemom 700MB alebo 1,5GB dát na deň a nahrádza ich jediným balíčkom s neobmedzeným množstvom dát v cene 1,4 eur/deň. Balíčky denných dát sú u zákazníkov programov Fér, Voľnosť a Moja Firma obľúbenou službou. Medzi zákazníkmi predplatených kariet sú dokonca obľúbenejšie ako mesačné balíčky dát, pričom množstvo zákazníkov si objem denných dát aktivuje počas dňa aj viacnásobne.

Preto sa operátor rozhodol zákazníkom, ktorí nepotrebujú dáta využívať pravidelne každý deň, vyjsť v ústrety a ponúknuť im úplnú voľnosť pri dátovaní bez nutnosti viacnásobnej aktivácie. Nový balíček Nekonečné dáta na deň poskytne plnou rýchlosťou 20GB denných dát, čo prevyšuje bežnú dennú spotrebu väčšiny zákazníkov.

Aj po prekročení ochranného limitu môže zákazník naďalej pokračovať v dátovaní zníženou rýchlosťou (2 Mbps pri sťahovaní a 1 Mbps pri odosielaní dát) až do konca dňa bez ďalších poplatkov. Ak by si zákazník aktivoval nový balíček každý deň, za mesiac (30 dní) by mal prakticky k dispozícii 600GB dát (20GB/deň×30dní) za cenu 42 eur (1,40 eur/deň×30).