O čom je správny výber laserových tonerov

Na rozdiel od atramentu je toner suchá prášková látka. Počas procesu laserovej tlače je elektricky nabitá tak, aby bola priťahovaná k bubnu tlačiarne. Výsledkom je dokonalá tlač všetkých potrebných dokumentov vo veľkom množstve a bez zbytočných nákladov na ich nové obstaranie.

Najdôležitejšie veci, ktoré potrebujete vedieť o tonerových kazetách

Toner tohto typu je spotrebný komponent laserovej tlačiarne, ktorý obsahuje už spomínaný materiál  použitý na vytvorenie obrazu na papieri.

Čo sú OEM kazety?

OEM – Original Equipment Manufacturer je skratka pre výrobcu pôvodného zariadenia.  Typ kazety, ktorú vyrába spoločnosť, poskytujúca na trh aj samotné tlačiarne. Samozrejme, takýto výrobca odporúča, aby ste používali jeho originálne výrobky s týmto označením.

Čo sú kompatibilné tonerové kazety?

Kompatibilná tonerová kazeta je taká, ktorá je vyrobená zo všetkých nových častí, ale nemusí byť rovnakej značky ako tlačiareň alebo multifunkčné zariadenie. Namiesto toho sú časti v kompatibilných toneroch HP veľmi podobné tým, ktoré vyrába spoločnosť vašej tlačiarne, ktorú ste si zakúpili. Tento typ tlačovej kazety je zvyčajne nízky na náklady a je veľmi dobrou voľbou.

Ako vybrať správny toner pre vašu tlačiareň?

OEM tonerové kazety sú zvyčajne najdrahšie a nie je veľký rozdiel v kvalite medzi kazetou OEM a kvalitou kompatibilnej alebo repasovanej tonerovej kazety.Hľadanie toneru Canon pre konkrétny model značky tlačiarne môže byť výzvou, najmä ak je vaše zariadenie veľmi nové, naopak veľmi staré alebo málo populárne. V niektorých prípadoch si môžete doniesť aj vaše staré tonery, ktoré sa dajú jednoducho repasovať. Odborníkov, ktorí tieto služby poskytujú na internete nájdete určite.

Tlačiareň je dôležitá súčasť nášho života, a kto ju má, určite na jej výhodné funkcie nedá dopustiť. Dajte si záležať na výbere náhradných tonerov, aby ste jej výkon naopak neznížili. S týmito informáciami to bude jednoduchšie.

Pridaj komentár