Externé batérie, ktoré zvládnu šesť nabití telefónu

Vymoženosti moderných technológií sú neustále viac prepracovanejšie a dokonalé, čo sa odráža na skvalitňovaní služieb, ktoré sú v tomto špecifickom odvetví poskytované. V oblasti mobilnej techniky je noviniek každým jedným dňom viac než dosť.

Mobilné zariadenia a ich výkon

Na vysokej škole vás hneď po nástupe na akademickú pôdu oboznámia s tým, že vašou najzákladnejšou výbavou nie je znalosť gramatiky a vhodného správania. Tieto veci by mali byť samozrejmosťou ľudskej inteligencie.

Pozornosť sa viac orientuje na ovládanie technologických noviniek a neustále aktualizovanie schopností v tomto smere. Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré sa stávajú bežnou súčasťou našej existencie je mobilné zariadenie. Vlastnosti tohto dokonale prepracovaného zariadenia sa cenia naozaj vysoko, o čom svedčí aj intenzita jeho využívania. Na jeho fungovanie ale potrebujete dobré batérie do mobilov, ktoré naozaj niečo vydržia.

Aká je kapacita dnešných batérií?

Veľmi dobre vieme, ako funguje filozofia niektorých spoločností, ktoré sa snažia si záujem svojich spotrebiteľov poistiť. V oblasti výdrže batérie do mobilného telefónu to ale platiť nemusí, pretože tu sa zákazník snaží vyberať pri prvej kúpe práve také zariadenie, ktoré vydrží, čo najdlhšie. Ako však vieme, mierou používania sa kapacita batérie aj tak znižuje a prakticky sa to deje od jej prvého nabitia.

Vyriešilo sa to ponukou externých batérií pre mobily, ktoré dokážu vďaka svoje vysokej kapacite nabiť až 6 telefónov na jeden nabíjací cyklus. Závisí to samozrejme aj od výrobcu a jeho značky.

Ako sa znižuje výkon batérie?

Vedeli ste, že po 250 cykloch nabíjania sa môže kapacita vašej batérie znížiť až na 84 až 73%? Za osem mesiacov by to mohol byť pokles o 10 až 15%, a za celý rok sa tak zníženie kapacity batérie môže prejaviť v prepočte poklesom o 22 %. Samozrejme, že tieto faktory platia pri bežnom používaní mobilov, iné by to mohlo byť pri extrémnom vyťažení, dlhodobom vystavení vysokých teplôt a neustálom pripojení batérie na nabíjacom zariadení.

Každopádne je to len prístroj a technická „vychytávka,“ na ktorej funkciách by sme nemali byť závislí. Ak si však jeho výdrž môžeme zlepšiť týmito krokmi, je to len k dobru, pretože to nakoniec šetrí čas, peniaze, energiu a nakoniec aj životné prostredie, pretože netvoríme zbytočný odpad.

Pridaj komentár