Na internete sa objavujú falošné AirPods s displejom

Firma Apple si pred niekoľkými rokmi podala patent na takéto zariadenie, ale zatiaľ ho nedodala.

V istom momente unikli informácie o plánoch spoločnosti na puzdro AirPods, ktoré obsahovalo obrazovku displeja. Či sa tento plán ešte stále realizuje, nie je známe. Prinajmenšom jeden výrobca však považoval tento koncept za dostatočne sľubný na to, aby vyvinul napodobeniny patentu. Podľa jedného recenzenta je kvalita zvuku týchto napodobenín hrozná. Samotný prípad však dokazuje, že nápad Applu mal opodstatnenie.

Približne pred rokom americký úrad pre patenty a ochranné známky zverejnil patent, ktorý spoločnosť podala v septembri 2021 na sadu slúchadiel AirPods so zabudovaným dotykovým displejom a puzdrom. Používatelia by mohli AirPods ovládať z obrazovky, ako aj vykonávať pomocou nej množstvo ďalších funkcií, napríklad preskočiť alebo pozastaviť skladbu. Niekto to zjavne považoval za dosť dobrý nápad a teraz sa objavila falšovaná verzia zariadenia od čínskeho výrobcu, ktorý tvrdí, že spĺňa väčšinu toho, čo si Apple predstavoval vo svojom patente.

Dan Barbera zo servera MacRumors sa dostal k jednému z týchto zariadení, aby zistil, ako dobre funguje a či zodpovedá predstavám Applu. Jeho prvý dojem bol, že puzdro má presne to, čo opisoval patent. Keď zmenil nastavenie jazyka na angličtinu, Barberovi sa okrem ovládania prehrávania hudby a hlasitosti ponúklo viacero možností.

Na obrazovke môžu používatelia napríklad nájsť svoje slúchadlá a ovládať fotoaparát iPhonu. Ten je dokonca vybavený fotoaparátom. K dispozícii je aj nastavenie ekvalizéra, ktoré ponúka vopred nakonfigurované hudobné profily, napríklad Rock alebo Jazz. Pochvaly sa však zastavili, keď Barbera zhodnotil kvalitu zvuku zariadenia a označil ju za „hroznú“. Strhnutý model však poskytuje hmatateľný príklad toho, prečo si Apple tento koncept vôbec vysníval. Pre toto zariadenie existuje viacero reálnych prípadov použitia.

Ak by sa napríklad puzdro dokázalo pripojiť k Wi-Fi, mohli by ste streamovať hudbu bez iPhonu a puzdro s displejom by bolo dobrou náhradou základného ovládania. Falošné puzdro s displejom však vyvoláva otázku, či Apple svoj patent niekedy dotiahne do konca, hoci s lepšou kvalitou zvuku. Ťažko povedať a ako prvé prekážky predstavenia by prichádzali do úvahy prirodzené nedostatky, ako napríklad výdrž batérie. Treba ale poznamenať, že Apple údajne pracuje na prozaickejšom vývoji okolo svojich AirPods. Spoločnosť údajne plánuje do konca tohto roka uviesť na trh nové základné slúchadlá AirPods (štvrtej generácie) spolu s modernizovanými AirPods Max 2.

Zdroj