Na čom stojí dobrá webová stránka

Nikto z nás sa nerozumie všetkému a do najlepších detailov. Na tých si práve technická stránka nášho života v podstatnej miere ale zakladá, no ak sa v nich nevyznáme, môžeme si len zbytočne uškodiť. Podobne to môže platiť aj pri tvorbe dobrej webovej stránky. Návodov, ako sa v tomto smere dostať k úspešnému cieľu je viac než dosť, no nie všetkým sa to podarí a bez najmenších problémov.

Aký materiál použijete na jej základy?

Jedným z najväčších omylov, ktorý ľudia robia aj pri budovaní svojej prvej webovej stránky je, že sa snažia urobiť všetko a naraz. Často to ale skončí nekonečným zoznamom vecí, ktoré musíte vykonať a samozrejme za to všetko zaplatiť. Nakoniec zostanete zahltení množstvom informácií, ktorým nerozumiete a neurobíte nakoniec nič. Ideálnym prípadom je nechať dobrú tvorbu e-shopu na niekoho skúseného a odborne zdatného. V opačnom prípade si to najskôr naštudujte.

Máte skúsenosti?

Ak sa vyberáte v lete na dovolenku do krajiny, v ktorej ste ešte neboli, zrejme máte veľa plánov, ako sa na ňu pripraviť. Potrebné oblečenie, doklady, lieky a všetky dôležité veci, bez ktorých sa nezaobídete.

„To, čo si myslíte, že chcete, je ale často odlišné od toho, čo v skutočnosti potrebujete.“

Až priamo na mieste zistíte, čo všetko bolo pre vás v tej chvíli skutočne dôležité. Podobne to platí aj pri výbere správneho a prepracovaného webdizajnu a všetkého, čo so stránkou súvisí. V priebehu je používania zisťujete, čo sa vám skutočne osvedčilo a čo naopak nie.

Vystačíte si so základmi?

Určite áno a časom sa budete zdokonaľovať aj v iných veciach.

Doménové meno je často prvá vec, ktorú potrebujete pri spustení webových stránok. Je to vaša digitálna adresa, ktorú ľudia použijú na pripojenie k vašim webovým stránkam. Je to základ, no často naň zabúdate. K tým ďalším veciam patrí:

  • emailová adresa,
  • softvér na tvorbu webových stránok,
  • hosting webových stránok,
  • návrh šablón webových stránok,
  • logo,
  • obrázky vysokej kvality a ich editor,
  • Google Analytics.

To sú tie najzákladnejšie veci, ktoré budete na spustenie dobrej webovej stránky určite potrebovať. Ak sa vám to zdá už teraz komplikované, vedzte, že je to len stručný a základný prehľad. Prenechať tieto veci profesionálom je teda naozaj viac než nutné.

Pridaj komentár