iOS 18 čakajú zásadné zmeny na domovskej obrazovke

Používateľom iPhonu poskytne nový systém väčšiu kontrolu nad usporiadaním ikon aplikácií na domovskej obrazovke.

Hoci ikony aplikácií budú pravdepodobne aj naďalej uzamknuté v systéme neviditeľnej mriežky, aby sa zabezpečila určitá jednotnosť, zdroje tvrdia, že používatelia budú môcť v systéme iOS 18 usporiadať ikony voľnejšie. Očakávame napríklad, že aktualizácia zavedie možnosť vytvárať prázdne miesta, riadky a stĺpce medzi ikonami aplikácií. Mark Gurman z agentúry Bloomberg ako prvý informoval, že iPhone dostane od systému iOS 18 „prispôsobiteľnejšiu“ domovskú obrazovku.

Domovskú obrazovku je už možné prispôsobiť a vytvoriť prázdne ikony aplikácií pomocou aplikácií, ale vlastné možnosti personalizácie od Applu budú pohodlnejšie. Používatelia iPhonu si už od iOS 16 môžu prispôsobiť uzamknutú obrazovku a očakávame, že s iOS 18 sa podobnej úpravy dočká aj domovská obrazovka. Aktualizácia by mala zaviesť ďalšie možnosti prispôsobenia, čo by mohlo vyústiť do najväčšieho prepracovania za niekoľko rokov.

Apple oznámi iOS 18 na svojej výročnej vývojárskej konferencii WWDC v júni. Medzi ďalšie funkcie a zmeny, o ktorých sa v súvislosti s aktualizáciou hovorí, patrí nová generatívna funkcia umelej inteligencie pre Siri a viaceré aplikácie, podpora RCS v aplikácii Správy na zlepšenie posielania správ medzi iPhonmi a zariadeniami so systémom Android, zmeny dizajnu a ďalšie.

Zdroj