Grafická karta RTX 4090 má obrovský problém. Aký?

Zdá sa, že so 16-pinovým konektorom, ktorý napája grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 4090, môže byť problém.

Podľa jedného z používateľov zahraničného webu, ktorý túto kartu vlastní, jeho grafika skutočne začala horieť a jej časti sa v dôsledku toho roztavili. Ide o rozšírenejší problém a mali by ste mať v prípade, že vlastníte RTX 4090, vždy nablízku hasiaci prístroj? Jedna z prvých správ o problémoch súvisiacich s napájaním RTX 4090 je tu, a to hneď od začiatku. Istý používateľ, reggie_gakil, uverejnil príspevok, v ktorom oznamuje, že jeho grafická karta Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC sa ocitla v plameňoch a všetko podľa neho spôsobuje 16-pinový napájací konektor. Majiteľ karty hral hru Red Dead Redemption 2, keď sa GPU náhle vznietila. Karta bola pripojená oficiálnym káblom NVIDIA, ale niečo sa muselo pokaziť, pretože nakoniec sa napájací adaptér aj napájací konektor roztavili. Na dôkaz tohto tvrdenia sa používateľ podelil o dva obrázky.

Na fotografiách je vidieť roztavený napájací konektor na PCB karty, ako aj napájací adaptér v podobnom stave. Zdá sa, že príčinou tu bolo hlavných 12 pinov, ktoré sa nachádzajú pod štyrmi dodatočnými pinmi. V tejto chvíli je však ťažké špekulovať. Konečný výsledok je však jasný, pretože sa roztavil takmer celý adaptér. Netreba dodávať, že karta je nepoužiteľná. Je to určite nešťastné, ale keďže ide o prvú správu, ktorú sme videli, treba ju brať s trochou rezervy a nepredpokladať, že pôjde o bežný problém s RTX 4090. Ako však poznamenal Wccftech, 16-pinový kábel adaptéra je veľmi hrubý, a práve to mohlo (nepriamo) tento problém spôsobiť. Umiestniť kábel spolu s obrovskou RTX 4090 do menej ako priestrannej počítačovej skrine je dosť náročné. Výsledkom je, že mnohí používatelia nakoniec musia kábel ohýbať, aby vôbec mohli svoju skrinku zavrieť. Žiaľ, to môže mať negatívny vplyv na teploty a môže to viesť k niečomu takému, čo sa stalo reggie_gakilovi.

Ak patríte medzi prvých používateľov najnovších grafických kariet NVIDIA série RTX 40, uistite sa, že svoju zostavu staviate v priestrannej počítačovej skrini, aby sa do nej grafický procesor pohodlne zmestil. Výrobcovia káblov už pracujú na 90-stupňových uhlových konektoroch, aby pomohli používateľom s menšími skrinkami bez rizika osadiť RTX 4090. Pokiaľ ide o danú kartu, daný používateľ ju bude musieť vrátiť, takže sa možno nikdy nedozvieme, čo sa tu naozaj stalo. Dúfajme, že spoločnosť NVIDIA alebo Gigabyte objasnia tento problém – ak skutočne existuje.

Zdroj

Pridaj komentár