Atramentové alebo laserové náplne do tlačiarní?

Na trhu sú najrozšírenejšie dva druhy tlačiarní – atramentové a laserové. Od toho by sa malo odvíjať aj vaše rozhodnutie, akú náplň do tlačiarne si zaobstaráte. Ťažko takto hneď povedať, či je lepšia atramentová alebo laserová tlačiareň. Skôr sa pozrieme na to, ako si čo najlepšie vybrať tie správne náplne do tlačiarne, ktoré budú jednak úsporné a takisto zabezpečia dostatočne kvalitnú tlač.

Atramentové cartridge a CMYK

Počuli ste už o pojme CMYK? Tak ak áno, a neviete, čo presne znamená, tak sa jedná o využitie štyroch farebných náplní v atramentových tlačiarňach – čierna, žltá, modrá a ružová. Tieto farby sa pri tlači následne miešajú do výslednej podoby, ktorú ste zadali v počítači. Atramentové náplne do tlačiarní sa zväčša nazývajú ako cartridge, tzv. kazety. Ak tlačíte vo veľkom, je fajn vybrať si atramentovú tlačiareň, kde môžete farbu dopĺňať z fľaštičky bez toho, že by ste nevyhnutne museli meniť cartridge. Atramentové tlačiarne a náplne vo všeobecnosti odporúčame tým, ktorí tlačia veľké množstvá materiálov, pretože atrament môže pri dlhšom nepoužívaní vyschnúť.

Laserové náplne vydržia dlhšie

Laserové tonery do tlačiarní vydržia dlhšie a keďže sú vyrobené vo forme prášku, na rozdiel od atramentových náplní nemôžu v nijakom prípade vyschnúť. Na trhu sa nachádzajú tri rôzne typy laserových tonerov – originálne priamo od výrobcu, kompatibilné tonery a renovované tonery. Určite najlepšou voľbou sú také laserové tonery, ktoré odporúča priamo výrobca tlačiarne.

Ušetríte pri nákupe cez internet

Ak chcete pri kúpe náplne do tlačiarne ušetriť, tak využite nákup prostredníctvom internetu, ktorý je ekonomicky výhodnejší. Výhodou je, že na internete nájdete širší sortiment náplní do tlačiarní a to pri nižších cenách než v klasických kamenných obchodoch.

Pridaj komentár