Apple predstaví MacBook Pro s čipom M4

Základný model bude mať procesor M4, zatiaľ čo ďalšie dva modely budú mať verzie Pro a Max.

Apple predstaví nové MacBooky Pro s procesorom M4 na konci roka. Po predstavení nových iPad Pro sa očakáva, že gigant uvedie MacBook Pro s procesorom M4 na konci roka, ako uviedol odborník na displeje Ross Young. Podľa Younga sa hromadná výroba 14″ a 16″ displejov začne v treťom štvrťroku 2024, čo naznačuje, že nové MacBooky prídu krátko potom.

Po predstavení čipu M4 na udalosti Let Loose 7. mája bolo očakávané, že tento procesor príde aj do MacBookov. Apple zvyčajne predstavuje a uvádza nové modely na konci roka, ako to urobil s MacBook Pro a procesorom M3. Môžeme očakávať, že základný model bude mať čip M4, ktorý majú aj iPad Pro. MBP Pro so 14″ a 16″ displejmi budú mať verzie M4 Pro a M4 Max. Mac mini bude mať procesor M4 a M4 Pro podľa toho, čo si používateľ vyberie.

MacBook Air, Mac Studio a Mac Pro nebudú mať procesor M4 až do budúceho roka a nie je jasné, kedy bude aktualizovaný iMac, ktorý dostal procesor M3 minulý rok. Plány sa zdajú byť rovnaké ako predtým. Čip M4 je veľmi pokročilý, má až 28 miliárd tranzistorov. Jeho CPU je o 50% rýchlejší ako CPU čipu M2, ktorý je v iPad Pro z pred dvoch rokov.

Toto sa dosiahlo vďaka novej technológii 3 nm od TSMC. CPU má 10 jadier, 4 výkonné jadrá a 6 úsporných jadier. Čakáme na vylepšené verzie tohto čipu, ktoré sľubujú veľa. Je možné, že Apple usporiada malú udalosť o pár mesiacov, aby nám povedal všetky novinky o nových MacBook Pro a procesoroch M4 Pro a M4 Max.

Zdroj