Apple iPhone 16 Pro s lesklým titánovým rámom

Výrobca uviedol na trh iPhone 15 Pro a 15 Pro Max s titánovými rámami s brúsenou povrchovou úpravou.

Podľa nových únikov si duo iPhone 16 Pro ponechá titánové telo, ale prejde na lesklejší lesklý rám. Dosiahne sa to vďaka lepšiemu spracovaniu materiálu a farebnému spracovaniu, uviedol leaker yeux1122 na kórejskej platforme, a ten je zvyčajne s internými informáciami na mieste. Podľa týchto správ rám nebude z úplne odolného materiálu proti poškriabaniu, čo môže byť pre niektorých používateľov sklamaním.

Pochybujeme však, že by to používateľov odradilo od kúpy nových modelov, ktoré by okrem bielej a sivej mohli prísť aj v nových farebných prevedeniach Space Black a Rose. Apple možno prinesie lesklejšie telefóny, ale očakávame aj niektoré funkčné zmeny. Podľa zdroja budú rámčeky tenšie, zatiaľ čo fotoaparáty budú preskupené, aby sa optimalizovala vnútorná architektúra pre väčšie batérie. Všetky tieto špecifikácie a funkcie sú zatiaľ v štádiu fám a dohadov, a budeme si musieť počkať ešte niekoľko mesiacov, kým sa na internete začnú objavovať oficiálnejšie vyzerajúce informácie.

Už ďalšie informácie naznačovali, že Apple vydá iPhone 16 Pro (a pravdepodobne hneď aj iPhone 16 Pro Max) v nových farebných prevedeniach Space Black a Rose. Tie by sa mali ponúkať okrem bielej a sivej. Možnosť Blue Titanium, ktorá je v súčasnosti k dispozícii pre iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, tak bude v prípade novej generácie zrušená. Hovorí sa, že Space Black je blízka rovnomennej farbe iPhonu 14 Pro a nahradí Black Titanium.

To, čo sa teraz nazýva Natural Titanium, bude „sivý“ odtieň. White Titanium sa tiež vráti, ale bude to skôr „strieborná biela“, zrejme blízka striebornej farbe iPhonu 14 Pro. Zdroj týchto tvrdení sa údajne v minulosti presne vyjadril k uvedeniu fialovej farby iPhonu 14 Pro, čo samozrejme automaticky neznamená, že tieto predpovede sú presné. Budeme si musieť počkať, či ich časom potvrdia aj ďalšie fámy a úniky. Nie je to tak dávno, čo iná fáma tvrdila, že iPhone 16 Pro bude ponúkaný vo farbách Desert Titanium a Titanium Gray, čo by mohli byť vyššie zobrazené farby Rose a Gray.

Hoci je séria iPhone 16 je v tejto chvíli ešte ďaleko od predstavenia, ale nové informácie z rôznych zdrojov prinášajú niekoľko kľúčových detailov týkajúcich sa takisto aj základného dizajnu iPhone 16. Apple vraj experimentuje s dizajnom zadnej strany a umiestnením tlačidiel na svojom nadchádzajúcom základnom iPhone (interne známom ako „DeLorean“).

1 , 2 , 3