Ako si udržať klientov a poraziť svoju najväčšiu konkurenciu?

Byť neustále na vrchole sa nedá. O tom sa presvedčili už viacerí podnikatelia, ktorí si mysleli, že ich podnikanie a úspech nemôže nič ohroziť, no razom prišiel pád, ktorý neustáli a museli svoju firmu poslať do likvidácie.

Väčšina podnikateľov má po vstupe na podnikateľský trh veľké oči. Treba si však uvedomiť, že je to bitka o každého jedného zákazníka. Podnikanie je nikdy nekončiaca snaha získať zákazníkov na svoju stranu. Ak si teda chcete udržať stálych klientov na svojej strane, musíte im ponúknuť niečo, čo u konkurencie nenájdu.

Zamerajte sa na fanpage stránku na Facebooku

Sociálne siete dnes využíva nielen mladá generácia, ale aj ľudia v produktívnom veku, čiže aj vaši zákazníci. Ak si chcete udržať svojich klientov a chcete poraziť konkurenciu, zamerajte sa na fanpage stránku na Facebooku. Dôležité je pravidelné pridávanie kvalitných a zaujímavých príspevkov, ktoré klientov prinútia nahliadnuť aj na váš web.

Nájdite si reklamnú agentúru, ktorá zamestnáva aj copywriterov a ponúka službu správy FB stránok. Práve takýto skúsený človek dokáže „nakopnúť“ fanpage stránku vašej firmy a tým aj zaujať stálych klientov, ktorí u vás nakupujú a na stránku vašej firmy dali „like“.

Okrem pravidelného pridávania príspevkov sa zameriavajte aj na vytváranie súťaží o vaše produkty. Takéto súťaže na FB zákazníci milujú. Prečo to teda nevyužijete vo svoj prospech?

Vytvorte si instagramový profil

Obrázky predávajú! Aj v tomto prípade to bude platiť. Ak si chcete udržať klientov a chcete nechať konkurenciu za sebou, okrem Facebooku sa zamerajte aj na Instagram. Vytvorte firemný instagramový profil a správu tohto účtu zverte jednému zamestnancovi.

Sústreďte sa na email marketing

Email patrí k najúčinnejším komunikačným nástrojom v online marketingu. Väčšina vašich potencionálnych klientov sa dennodenne prihlasuje na email, preto si dajte vytvoriť vizuálne zaujímavý newsletter, ktorý použijete vždy, keď plánujete akcie. Dajte si vytvoriť šablónu, ktorú môžete použiť viackrát. Pútavý newsletter by mal obsahovať texty, obrázky, ale aj videá.

Ak si chcete udržať klientov a chcete poraziť svoju konkurenciu, držte sa týchto praktických rád, ktorými sa riadi väčšina úspešných podnikateľov.

Pridaj komentár