Ako môže vlhkosť v miestnosti ovplyvniť lačiareň

Okolité prostredie a jeho podmienky vplývajú na ľudský organizmus. To je fakt, ktorý je nám veľmi dobre známy. Ako to ale funguje v prípade iných zariadení, ktoré sa v takejto miestnosti nachádzajú a využívajú?

Vedeli ste o tom, že vlhkosť vo vašej kancelárii alebo v ktorejkoľvek miestnosti, v ktorej sa nachádza, môže ovplyvniť vašu tlačiareň? Dokonca aj o vaše moderné a vysoko sofistikované tlačiarne sa potrebujete starať. Ak ich umiestnite do miestnosti, ktorá je vystavená vysokým výkyvom vlhkosti a teplôt, môže to niektoré časti a mechaniku poškodiť, prípadne zmeniť ich funkcie, preto spolu s plánovanou výmenou optimálneho tonera CE285A zvážte aj nasledujúce kroky.

Čo všetko môže vlhkosť pokaziť?

Vlhkosť súvisí s množstvom vodnej pary vo vzduchu. Ak jej je príliš veľa, vlhkosť je vysoká. Môže to vplývať na nás, no prejaviť sa to môže aj na využívaní vašej tlačiarne, do ktorej ste si kúpili kvalitný toner Q2612A. Jeho výhodou je, že dokáže vytlačiť až 2000 výtlačkov pri 5% pokrytí papiera.

Pokiaľ máte ale v miestnosti veľa vlhkosti, môže sa kvalita tlače meniť. Mechanika je na niektoré okolité vnemy citlivejšia, preto by ste si na to mali dávať pozor.

Príliš veľa vlhkosti v miestnosti môže spôsobiť:

  • zvlnenie a zmenu vlastností papiera
  • zmenu funkcií tonerov
  • vynechávanie tlače, šmuhy a nedokonalosti
  • posun obrázka a textu

Ako vyriešiť problém s vlhkosťou

Optimálna vlhkosť pre tlačiarne je od 50 do 70%, pričom vrchná hranica je už nadlimitná. Ak sú okolité podmienky z tohto hľadiska nevhodné, mali by ste zvážiť umiestnenie tlačiarne v inej lokalite.

Na zistenie stavu vlhkosti vám pomôže meracie zariadenie, ktoré dnes býva už súčasťou viacerých meteorologických staníc, ktoré si môžete bežne kúpiť. Pomôže to nakoniec nie len vašej tlačiarni. Pravidelné vetranie v správnej intenzite a optimálne vykurovacie hodnoty pomôžu tiež.

Aj umiestnenie papiera vo vlhkom prostredí môže spôsobovať komplikácie pri tlači. Takže pri najbližšom probléme s tlačou si dobre overte, ako sú na tom okolité podmienky, ktoré môžu vplývať veľmi zle nie len na vás.

Pridaj komentár