Western Digital predstavil miniatúrny SSD

Po štandardných veľkostiach NVMe diskov prichádza aj malý disk. Čo ponúka?

S cieľom pomôcť zákazníkom čo najlepšie využiť ich vreckové prenosné herné zariadenia predstavuje firma nové, prémiové, vysokovýkonné riešenie M.2 2230. Podľa nedávnej správy Gartner sa očakáva, že trh s vreckovými hernými konzolami dosiahne do roku 2027 počet 14,8 miliónov. Trh s mobilnými hrami neustále rastie a vychádza stále viac titulov AAA, preto sú vydávané a vyvíjané nové úložné riešenia, ktoré zabezpečia, aby mobilní hráči mohli maximálne využívať svoje herné zážitky na cestách. S neustále sa zväčšujúcou kapacitou hier sa ľahko stane, že sa prenosné herné konzoly časom zaplnia novými hrami a pravidelnými aktualizáciami. Nový disk WD Black SN770M NVMe zvyšuje dostupné úložisko na 2TB a je navrhnutý tak, aby zvládol výkon náročných hier pre vreckové herné zariadenia. Ide tak o dobrú voľbu pre prenosné zariadenia, ako je napríklad ASUS ROG Ally, s rýchlosťou do 5150 MB/s.

ROG Ally má ergonomický a ľahký dizajn, hmotnosť je 608 gramov, čo umožňuje pohodlné hranie počas celého dňa. Zároveň poskytuje novú úroveň herného výkonu medzi vreckovými počítačmi, vďaka dizajnu APU jednotky. Displej je vybavený 120 Hz Full HD (1080p) panelom s technológiou adaptívnej synchronizácie, takže hráči si v rýchlych hrách vychutnajú dokonalú plynulosť pohybu bez trhania alebo sekania v prípade poklesu FPS. Zariadenie používa operačný systém Windows 11, čo umožňuje hráčom prístup k herným knižniciam a streamovacím službám na jednom zariadení. Vreckový herný počítač je vyrobený z kvalitných materiálov a má odolnosť proti nárazom a poškodeniu. Rukoväte s textúrou zabezpečujú bezpečný úchop, čím hráči môžu hrať bez obáv zo spadnutia zariadenia. Zariadenie má dva USB-C porty, ktoré umožňujú pripojenie externých zariadení, ako sú napríklad herné ovládače, a jeden USB-A port pre pripojenie ďalších periférií.

Vďaka riešeniam, ako je tento malý disk spoločne rozširujú výrobcovia ekosystém vreckových hier tým, že vytvárajú novú generáciu výkonných, prenosných a cenovo dostupných systémov, ktoré poskytujú výnimočný zážitok bez ohľadu na to, kde hráte. Problémom je, ak herné tituly AAA dosahujú veľkosť cez 150GB, takže si používateľ zahrá viac svojich najlepších hier rozšírením interného úložiska pomocou WD Black SN770M, mobilného disku optimalizovaného na hranie hier pre ROG Ally. SSD WD Black SN770M NVMe je k dispozícii v kapacitách 500GB, 1TB a 2TB a vzťahuje sa na neho päťročná záruka. V predaji je v e-shope frmy a tiež vybraných e-shopov a predajcov za cenu od 88 eur (500GB) po 237 eur (2TB).

Pridaj komentár