Únik kapacít batérií série iPhone 16

Dnes unikli informácie o kapacitách batérií pre pripravovanú rodinu iPhone 16.

Majte ale na pamäti, že zdroj nemá skúsenosti s presnosťou, takže ich berte s väčšou dávkou skepticizmu, ako zvyčajne odporúčame. iPhone 16 má mať údajne článok s kapacitou 3561 mAh, čo je o 6% viac ako mal jeho predchodca, zatiaľ čo iPhone 16 Plus si zrejme vystačí s batériou s kapacitou 4006 mAh, čo je o 9% menej, ako mal k dispozícii iPhone 15 Plus. Nie je to nič nezvyčajné, že nový model má o niečo menšiu batériu, ale nie je to ani niečo, čo by sa stávalo často.

Na strane Pro sa hovorí, že iPhone 16 Pro bude mať 3355 mAh článok, čo je o 2,5% viac ako mal jeho predchodca, zatiaľ čo Pro Max bude mať údajne 4676 mAh batériu, čo je o 5% viac ako mal iPhone 15 Pro Max. Je to prvýkrát, čo unikli informácie o kapacite batérie všetkých štyroch modelov iPhone 16, a čísla sa zhodujú s predchádzajúcou fámou, hoci tá vynechala iPhone 16 Pro.

Pokiaľ ide o menšiu batériu iPhonu 16 Plus, v reálnom živote by tento rozdiel vo veľkosti mohol byť zmiernený zlepšením účinnosti SoC, obrazovky alebo oboch, takže aj keď sa to potvrdí, pravdepodobne to nie je dôvod na paniku. Očakáva sa, že rodina telefónov iPhone 16 bude predstavená v septembri tohto roka na výročnom podujatí Applu.

Zdroj