Tablety Galaxy Tab A9 dostupné globálne

Stalo sa tak tri týždne po ich uvedení pre indický trh.

Samsung potichu uviedol dva modely základných tabletov na jeho webstránke už pred troma týždňami, boli však oficiálne dostupné len pre indický trh. Odteraz sú tablety Tab A9 a väčší Tab A9+ dostupné celosvetovo a postupne sa dostávajú na jednotlivé trhy. Tablety zaujmú nízkou hmotnosťou, jednoduchým dizajnom a atraktívnymi cenami. Tab A9, menší z dvojice, má LCD displej s uhlopriečkou 8,7”. Väčší model má tiež LCD displej, ale s uhlopriečkou 11”. Vzhľadom k slabšej a menšej batérii sú zároveň ľahšie ako vybavenejšie modely tabletov Tab S9 a Tab S9 FE. Kapacita batérie menšieho modelu je 5100 mAh, zatiaľ čo väčší model má kapacitu 7040 mAh. Ani jeden z modelov nepodporuje rýchle nabíjanie, nabíjajú sa pomerne pomaly s výkonom 15W a v balení nie je dodávaný ani potrebný adaptér, ktorý je nutné dokúpiť zvlášť.

Odporúčame priaznivcom filmov a hráčom skôr väčší model Tab A9+, ktorý ponúka obnovovaciu frekvenciu 90 Hz pre plynulejší herný zážitok. Okrem kvality obrazu, nájdete na ňom aj skvelý zvukový systém so štyrmi reproduktormi a podporou Dolby Atmos. Tablet je vybavená 5G pripojením. Menší model Tab A9 zas disponuje dvoma reproduktormi a podporou LTE. Oba modely sa vyznačujú elegantným dizajnom s mäkkým textúrovaným povrchom na zadnej strane. Tablety určené pre prácu a štúdium by mali podporovať plynulý multitasking. V tejto oblasti je vhodnejší model Tab A9+, ktorý vďaka podpore systému DeX umožňuje zobrazenie troch okien na displeji naraz. Novinkou je možnosť využitia funkcie Screen Recorder pre ukladanie obsahu na displeji, čo je ideálna voľba, ak sa chce používateľ kedykoľvek vrátiť k zdrojom informácií alebo inšpirácie.

Na ochranu dát slúži osvedčená a populárna bezpečnostná platforma Knox. Pomocou Security & Privacy Dashboardu môžu používatelia sledovať a monitorovať aktivity týkajúce sa ich dát. Súkromné zdieľanie, Private Share, šifruje všetky dáta pred ich zdieľaním. Pri odosielaní dôležitých alebo citlivých informácií môžu používatelia nastaviť prístupové pravidlá, dátumy expirácie súborov a ďalšie parametre. Funkcia Secure Wi-Fi umožňuje využívanie tabletov aj v nespoľahlivých prostrediach bez obáv z nezabezpečených Wi-Fi sietí. Tablety sa stali neoddeliteľnou súčasťou zábavy a vzdelávania detí. Pre najmenších je určený systém Samsung Kids, ktorý im ponúka bezpečné prechádzanie digitálnym svetom. Rodičia alebo iní dospelí môžu jednoducho sledovať aktivity detí, nastaviť prístupové pravidlá, vytvárať detské profily a obmedzovať čas strávený na tabletu. Tablety série Galaxy Tab A9 budú na Slovensku dostupné od 1. decembra v grafitovej a striebornej farbe. Samsung oficiálne nepotvrdil použitý čipset, ale neoficiálne zdroje uvádzajú MediaTek Helio G99 a Qualcomm Snapdragon 695.

Pridaj komentár