Snapchat obmedzí kontaktovanie tínedžerov cudzími ľudmi

Snapchat oznámil, že na sociálnu platformu prichádza nová rodičovská kontrola, ktorá zamedzí kontaktovanie tínedžerov neznámymi dospelými formou obmedzenia návrhov priateľstiev.

Ako napísal zahraničný zdroj, Snapchat už nebude navrhovať kontá, ktoré patria 13 až 17 ročným používateľom, iným osobám, pokiaľ nemajú určité množstvo spoločných priateľov. To síce nezamedzí cudzím ľuďom aby si pridávali tínedžerov do svojich kontaktov, avšak s touto novinkou bude výrazne ťažšie takýchto mladých ľudí na sieti nájsť. Ako sa Snapchat vyjadril na svojom oficiálnom blogu, túto funkciu pridali na ochranu mladých ľudí, aby bola istota, že tínedžer sa s dospelou osobou pozná aj v reálnom živote.

Toto je len jedno z opatrení, ktoré spoločnosť chystá, nakoľko sociálna sieť bola často kritizovaná, že nezvláda prevenciu obsahu s drogovou tematikou. Ako tvrdí samotná firma, priebežne vylepšuje jej vlastnú umelú inteligenciu na detekciu takéhoto obsahu, podobne ako urýchľuje dobu reakcie na požiadavky orgánov činných v trestnom konaní. Snapchat takisto spolupracuje s expertmi na aktualizáciách zoznamu slangových a drogovo-blízkych termínov, ktoré sú tu blokované. Toto opatrenie nielen že zamedzuje vyhľadávaniu takéhoto obsahu na sieti, ale taktiež sa proaktívne snaží zobrazovať edukačné materiály na túto tematiku.

Zdroj

Pridaj komentár